Anasayfa / Genel / 2 AYDA NELER OLDU NELER?

2 AYDA NELER OLDU NELER?

31 Mart seçimleri bitti ve üzerinden dolu dolu 2 ay geçti… Değişim ateşi Bursa’yı sardı sarmasına ama bazı engeller elini kolunu bağladı adeta yeni başkanların… Kişisel deneyim ve ustalıkları ile yol almaya çalışan başkanlar emin adımlar atarken, bazı belediyelerde hala bir tepkime yok…Yılların deneyimi Başkan Mustafa Bozbey, seçimde boşltılan kasanın mağdurlarından. Bu konuda yaptığı önemli açıklamaları hepimiz hatırlıyoruz. Ancak Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’ne ilk seçildiği zamanda buna benzer bir tablo ile karşılaşmıştı. Ve deneyimli başkan o noktadan 4 döneme uzanan bir başarı hikayesi yazmayı başarmıştı. Büyükşehir Belediyesi’nde de Başkan Bozbey, bu başarı hikayesini yazacaktır buna şüphemiz yok. Sancılı süreci araç satışı ve tesis satışları ile geçiştirmeyi planlayan Başkan Bozbey, bir yandan da Bursa’ya verdiği sözleri hayata geçirmek için yol haritasını şekillendiriyor. İnanıyoruz ki seçim sonrası gülümseyen Bursa, güzel günlere de mutlulukla ulaşacak.
Seçimde Başkan Bozbey’in zaferi kadar değerli bir kazanım daha vardı Bursa için. Osmangazi’de eski başkan Mustafa Dündar’ı koltuğundan eden Başkan Erkan Aydın… Belki de en çok üzerinde konuşulması gereken bir isim ve bir zafer… Siyasi tecrübesi, mütevazı duruşu, halkla bütünleşmiş Osmangazi’ye umudu aşılayan bir başkan. Başkan Aydın, geride kalan 2 ay içinde yaptıkları ile 5 yıllık dönemin Osmangazi’ye neler katacağını kanıtlar nitelikteydi. Tarihi değerlere sahip çıkılacağının masajını verdi eski Başkan Dündar ile katıldığı Tarihi Kent Koşusu’nda… Dağ-Der etkinliklerinde halkı ile omuz omuza eğlendi… Köy düğününde gelin aldı, rahvan at koşusunda at sırtında yol aldı… Kreş sözü vardı temelini attı, 80 liraya 4 çeşit yemek verilecek dediği Halk Lokantası’nı ilçeye kazandırdı… Kısacası Osmangazi’de 2 aya hem maddi hem manevi bir değer kattı… Hep birlikte göreceğiz bakalım 5 yılın sonunda Osmangazi ilçemiz yeni tanıştığı hizmet çağı ile ne gibi değerler kazanacak.
Seçimin iç değişimi de Nilüfer’de yaşandı… Nilüfer’de Başkan Mustafa Bozbey ile süregelen CHP hegemonyası Başkan Turgay Erdem ile devam etmiş ve 31 Mart gecesi bayrağı başkan Şadi Özdemir devralmıştı. Başkan Özdemir’de Nilüfer’de ilk 2 ayında önemli işlere imza attı ve atmaya da devam edecek bu aşikar. İlçenin sosyal yaşamını destekleyen projelerinin yanı sıra tarıma verdiği destekle de dikkat çeken işlere imza attı Başkan Şadi Özdemir, Nilüfer ilçesinde yeniden umutları yeşerten isim oldu.
31 mart seçimlerinde değişime geçit vermeyen ve hizmeti, samimiyetin kazanacağını gösteren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a da ayrı bir paragraf açmak gerekir. Seçim öncesi bir çok etkinliğinde bire bir şahit olduğumuz tek şey ilçe halkının Başkan Yılmaz’a olan sevgisi ve bağlılığıydı. Elbette bu sevgi Başkan Yılmaz’ın ilçeye yapmış olduğu önemli hizmetlerin bir karşılığı. Yeni 5 yıllık hizmet sürecinde Başkan Yılmaz’ın geçmiş dönemden devam eden ve yeni yapacağı önemli projeler ilçeye yine değer katacak kuşkusuz.
Evet seçim sonrası geçen ilk 2 aylık periyotta ana belediyelerde durum bu vaziyette ama yanıt bekleyen bir takım gerçeklerde var. Örneğin seçime kısa bir süre kala patlak veren BUSKİ yolsuzluğunun aydınlatılması gibi… Son olarak Başkan Bozbey’in seçim vaadinde yer alan ve seçildikten sonra da uyguladığı BURBAK konusu… Evet park yerleri ücretsiz oldu bu vatandaş için kesinlikle bir artı. Ancak son günlerde artan ‘değnekçilik’ çoğaldı şikayetlerinin de arttığını hatırlatmak isteriz. Ve şehrin ana yollarında 2 şerit hatta kimi yerde 3 şeritti bulan gelişi güzel park etme durumu da hem trafiği hem vatandaşı bezdirmeye başladı. Bu konuda tecrübeli Başkan’ın yeni bir adım atması da kaçınılmaz gibi görünüyor.
İyi haftalar Bursa…

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Advertisement