Anasayfa / Genel / BAŞKAN BOZBEY KOLTUĞU ÇOCUKLARA DEVRETTİ

BAŞKAN BOZBEY KOLTUĞU ÇOCUKLARA DEVRETTİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında temsili olarak koltuğunu devretti.
Türkiye’de bir gelenek haline gelen temsili koltuk devretme törenleri sabah saatlerinde başladı. Bursa’da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında temsili olarak koltuğunu Tarihi Belediye Binası’nda devretti. Başkan Bozbey, minik öğrenci Zeyna Defne Kesmez’e, “Bursalı çocuklara ne vaad ediyorsun?” diye sordu. Kesmez ise “Çocukların çiçek içerisinde özgürce olan alanlar olsun istiyoruz. Bursa deprem bölgesi olduğu için kentsel dönüşüm de olsun istiyorum” dedi. Daha sonra minik öğrenci Kesmez, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Bozbey “Geleceğimiz burada, evladımızı başarılar diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza emanet ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu. Son olarak öğrencilerin yanında bulunan okul müdürü Mehmet Salih Şahin ve Öğretmeni Ayşe Gül Yeşil, Başkan Bozbeyle fotoğraf çektirdi.

 

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Advertisement