Anasayfa / Genel / BAŞKAN ÖZKAN, PROJELERİNİ TANITTI

BAŞKAN ÖZKAN, PROJELERİNİ TANITTI

AK Parti’den yeniden aday gösterilen ve 2 dönem başkanlık görevini üstlenen mevcut Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın Karacabeyli vatandaşlara yönelik proje tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
AK Parti’den yeniden aday gösterilen ve 2 dönem başkanlık görevini üstlenen mevcut Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın Karacabeyli vatandaşlara yönelik proje tanıtım toplantısı Karacabey Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Yapılan proje tanıtım toplantısına AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Önder Matlı ve her yaştan çok sayıda partili katıldı. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı. Geçmiş projeler dev ekrandan izlettirilerek anlatıldı. Özkan, 2014’te Karacabey’in kalkınması için yola çıktıklarını belirterek, “Güzellikler şehri Karacabey’de yaşayan Karacabeylilerle birlikte olmaya gayret ettik. Karacabey’in cazibe merkezi olması için güçlü yatırımlar yapmayı hedefledik” dedi. Özkan, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkür etti. Karacabey’deki projeler hakkında bilgi veren Özkan, yapılan ve planlanan çalışmaları detaylandırdı. Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin kurulacağını duyuran Özkan, ayrıca depreme dayanıklı yerleşim alanlarının oluşturulacağını ve atık su arıtma tesisi inşa edileceğini belirtti. Karacabey’e yeni fuar ve etkinlik alanı kazandırılacağını ifade eden Özkan, Karacabey Longozu ve Ihlamur Ormanları’nın Milli Parkı statüsüne alınması için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.
DİJİTAL GENÇLİK VE SPOR MERKEZİ YAPILACAK
Kırsal yerleşim alanlarının genişletilerek kırsala dönüşün teşvik edileceğini vurgulayan Özkan, rehabilitasyon ve yaşlı bakım merkezi ile dijital gençlik ve spor merkezi gibi projelerin de hayata geçirileceğini söyledi. Özkan son olarak yöresel lezzetlerin ve ürünlerin tanıtılacağı bir pazarın oluşturulacağını belirterek, Karacabey’in tarımsal ve kültürel zenginliklerini gelecek nesillere aktarmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Kontrol et

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE SÖZ HAKKI ÇOCUKLARIN

Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi öncülüğünde 17 ilçeden gelen çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in …