Anasayfa / Genel / CUMHURİYET BİR FİDANDI, BÜYÜDÜ ÇINAR OLDU

CUMHURİYET BİR FİDANDI, BÜYÜDÜ ÇINAR OLDU

Ali Hadi Türkay Anaokulu’nun minik kalpleri Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 fidanı toprakla buluşturdu.

Anaokulu öğretmenlerinin düzenlediği “Cumhuriyet Bir Fidandı, Büyüdü Çınar Oldu” sloganıyla yola çıkılan proje Orman Genel Müdürlüğünün katkılarıyla Ahmetbey Köy’deki ağaçlandırma alanında hayat buldu. Projeye Bursa Orman Genel Müdürlüğü 100 fidan ve ekipmanlarıyla destek verdi.

Okul Müdürü Sunay ATEŞ “Ağaç yaşken eğilir” atasözünden yola çıkarak hem doğa sevgisini öğrencilerimize aşılamayı hem de Cumhuriyetimizin 100. Yılının etkili bir şekilde kutlamayı hedefledik. Anaokulu öğretmenlerimizin hayata geçirdiği bu anlamlı proje için kendilerini tebrik ederim diyerek projeyle ilgili düşüncelerini ifade etti.

Proje ile birlikte Cumhuriyetin 100.yılında toprakla kavuşan 100 fidan Cumhuriyetin ikinci yüzyılına tanıklık edecektir. Öğrencilerin bu şuurda yetişip ikinci yüzyılı şekillendirecek nesil olması Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek olan sizsiniz” sözünün bir yansıması olmuştur.     

 

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Advertisement