Anasayfa / Genel / ELMAS SANAT EVİ

ELMAS SANAT EVİ

İnsanın hayatında sanat olmalı… İster el sanatı, ister yazı sanatı neye yeteneğiniz varsa… İllaki bir sanat dalına yatkınlığınız vardır. Arayın, keşfedin mutlaka!

Adile Demirci

Elmas Sanat Evi’nin yetenekli ve sevgi dolu yöneticisi Elmas Hanım, yıllardır ilgi duyduğu ve yeteneğini fark ettiği ebru sanatını başka sanatseverlerle buluşturmak üzere yola çıkmış. Ebru sanatı yolculuğunu ve öğrenme sürecini şu sözlerle ifade ediyor: “Geleneksel sanatlara karşı farklı bir ilgim var. Ebru yaparken huzur buluyorum, beni dinlendiriyor. 8 yıl önce ebru ile tanıştım ve bir daha kopamadım. Benim yıllardır aradığım bir şeydi sanki ebru… 2 yıl Bursa’da, daha sonra 1 yıl İstanbul’da eğitim aldım. Sonrasında sanat evini açarak çalışmalarıma orada devam ettim. Bugüne kadar kendimi nasıl geliştirebilirim ve ebru sanatını nasıl tanıtıp sevdirebilirim diye düşündüm. Bursa’mızın naif ipek kumaşlarına ebru yapmaya başladım.”

2013 yılında açılan Elmas Sanat Evi’nde her biri kendi branşında uzmanlaşmış, halk eğitim kurumlarında eğitim veren öğretmenler ders veriyor.

Eğitim süreleri öğrencilerin istekleri doğrultusunda ayarlanan sanat evinde; ebru, çini, tezhip, tel kırma, iğne oyası, ipek koza, rölyef, ahşap boyama, filografi ve resim dallarında eğitim devam ediyor. Üstelik 7’den 70’e herkes için gruplar oluşturulabiliyor.

Bugüne kadar Elmas Sanat Evi adına 4 karma sergi açılmış. Elmas Hanım, 8 yıllık birikimini ve kazandığı tecrübeleri artık sanatseverler ile buluşturması gerektiğini düşünmüş. Ebru desenlerini kumaşlar ile buluşturarak 20 parçadan oluşan bir kreasyon hazırlamış ve ‘Geleneksel Ebru Sanatının Modern Dünyaya Dokunuşu’ adını verdiği sergi ve defileyi sanatseverler ile buluşturmuş.

Kursiyer ve öğretmenlerle kocaman bir aile olduklarını söyleyen Elmas Hanım, sanatseverleri bu aileye katılmak üzere davet ediyor.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement