Anasayfa / Genel / FERHAT EROL: SANDIKTAN AK OLARAK ÇIKACAĞIZ

FERHAT EROL: SANDIKTAN AK OLARAK ÇIKACAĞIZ

AK Parti Kestel Belediye Başkan Adayı Ferhat Erol, ilçede hayata geçirmeyi hedeflediği projelerini tanıttı. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programında konuşan Erol, “Kestel olarak, her zaman sandığa AK girdik, sandıktan AK olarak çıktık. Ve hiç yılmadan, bıkmadan ve küsmeden, bu trende kalan tüm gönlü güzel arkadaşlarımızla hazırız, kararlıyız” dedi.

Kestel Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, AK Parti Genel Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ve belediye meclis üyesi adayları katıldı. Kestel Belediyesi olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin dönüşümlerine katkılar sunacağını ifade eden Erol, “İnsanımızın hayatını merkeze alan, sürdürülebilir bir Kestel dönüşümü için 1 Nisan itibari ile startı veriyoruz. Bu süreçte; dirençli şehir uygulamalarımız kapsamında iki yönlü bir uygulama hayata geçireceğiz. Yerinde dönüşüm ve rezerv konut ‘Yerinde Dönüşüm’ olarak nitelendirdiğimiz ve ada bazlı ele alacağımız rızaya dayalı çalışmamıza 100 konut ile hemen başlıyoruz. Bu çalışmayı, belediye imkanlarımızla hızla gerçekleştireceğiz. Ve devamını da hemşerilerimizle sağlanan diyalog süreciyle ilerleteceğiz. 500 rezerv konut çalışmamız ise ikinci yöntemimiz olacak. Bu konutlarda, fiziki şartların el vermediği alanlarda bulunan mülk sahiplerimizi, dönüşüm süreci tamamlanana kadar misafir edeceğiz. Böylelikle, mutabakat sağladığımız alanlarımızda hızlı bir hareket kabiliyeti kazanmış olacağız. Çalışmalarımız bunlarla sınırlı kalmayacak. Belirlenecek ihtiyaç̧ dahilinde, sosyal konut projelerinin oluşturulması konusunda TOKİ ile güçlü bir iş birliği ortaya koyacağız. Hazırız, kararlıyız” ifadelerini kullandı.
‘AFET TİMLERİ KURACAĞIZ’
Marmara depremi gerçeğine ve projelerini anlatan Erol, “Projemizin adı MATİM Açılımı ise; Mahalle Afet Timleri. 1 Nisan itibarıyla, ivedilikle hayat bulacak bu proje ile Kestel’imizde yaşayan her bireyimiz, olası afetler karşısında hazır hale getirilecek. AFAD ve Kızılay gibi kurumlarla ortak gerçekleştireceğimiz çalışmalar, her bireyimizi, afet öncesinde, afet anında ve sonrasında mücadele ve müdahale ekiplerimizin, bir parçası haline dönüştürecek. Böylelikle; ilk yardımdan arama kurtarmaya, toplanma noktalarından yaşam noktalarına kadar mahalle bazlı bir afet tedbir ağı ve organizasyon şeması kurmuş olacağız. Her kardeşimiz, deprem gibi, doğal afetler karşısında, ne yapacağını bilen, görev sorumluluğu tanımlanmış bir organizasyonun parçası olacak” açıklamalarında bulundu.
‘ALTYAPIYI MODERNİZE EDECEĞİZ’
Ulaşım ve Alt yapı yönünde projesini anlatan Erol, “Büyükşehir Belediyemizle yapacağımız ortak çalışma ile Şehirlerarası Doğu Otobüs Terminalimiz gerçek olacak. Böylelikle, bölgedeki ulaşım altyapısını güçlendirecek, vatandaşlarımızın seyahatlerini daha kolay ve konforlu hale getirmelerini sağlayacağız. Ne dersiniz, güzel olmaz mı? Bu çok önemli projemizin; şehrin ulaşım altyapısını modernize etmede, yaşam kalitesini artırmada ve zamandan tasarruf etmede, önemli bir adım olacağına inanıyoruz. Kestel’im istedi, bizler de can baş üstüne dedik. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.
‘ŞARJ İSTASYONLARI SAYISINI ARTIRACAĞIZ’
Erol, “Sıra geldi, şehir içi ulaşım çözümlerine Iilçemizin, parklanma ihtiyacını karşılayacak açık-kapalı otopark çözümleri üreteceğiz. Ana arterlerden metroya kadar bisiklet ve yürüyüş yolu oluşturacak ve metro durağı çevresinde bisiklet parkı kuracağız. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte, otobüs sefer sayılarını yoğunluk düzeyine göre yeniden planlayacak ve yeni güzergahlar üzerinde çalışacağız. Büyükşehir Belediyemiz ile Eski İnegöl Yolu’nu yeniden düzenleyeceğiz. Ağlaşan-Kayacık-Nüzhetiye grup yolunun ve köprünün genişletilmesi için Büyükşehir Belediyemiz ile çalışmalar gerçekleştireceğiz. Moto kuryeler için, dinlenme ve şarj alanları kuracağız. Elektrikli araçlar için, şarj istasyonlarının sayısını artıracağız” dedi.
‘ÇÖZÜM ÜRETEN OLACAĞIZ’
DSİ ile güçlü bir çalışma ortaya koyacaklarını belirten Erol, “Kayacık, Gölbaşı, Aksu, Orhaniye ve Nüzhetiye mahallelerinde bulunan derelerde, yeni ıslah çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Yine DSİ tarafından gerçekleştirilecek ve su kapasitesini, önemli oranda artıracak olan Gölbaşı Barajı’nın yükseltilmesi çalışmalarının takipçisi olacağız. BUSKİ iş birliği ile; Yağmurlu, Lütfiye, Nüzhetiye, Orhaniye, Babasultan, Burhaniye, Çataltepe, Alaçam ve Derekızık Mahallelerinde, sulama göletleri inşa edeceğiz. Bakınız, söylediklerim, çalışmalarımızdan bazı ana başlıklar. Bizler durmayacağız. Her konuda, çözüm üreteceğiz. Her konuda, Kestel’imizle birlikte ne gerekiyorsa onu yapacağız” şeklinde konuştu.
‘DERS ÇALIŞMA ALANLARI ÜRETECEĞİZ’
Eğitim, spor ve sanatsal faaliyetler alanında projeleri olduğunu söyleyen Erol, “Bu müjdem, çocuklarımızın eğitimine fark katacak. Öğrencilerimizi, arkadaşlarıyla, ortak çalışma alanında buluşturacağımız, kafesinde çayını kahvesini ücretsiz temin edebileceği, yalnızca öğrencilere ait ve gençliğe yakışır özel bir mekân. Bu çalışmanın temel farkı, projemizin mahalle bazlı olması. Yani, öğrencimize, en yakın mesafede ulaşabileceği ders çalışma alanları üreteceğiz” diye anlattı.
‘KESTEL’İMİZE ÇOK YAKIŞACAK GENÇLİK MERKEZİ OLACAK’
Gençlerimiz için; boş zamanlarını verimli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilecekleri bir projeyi daha hayata geçireceğiz. Kestel’imize çok yakışacak, bir Gençlik Merkezi olacak. Bu merkezi; farklı etkinlik alanlarıyla donatacağız. Kütüphanesinden, bilgisayar laboratuvarına, resim atölyesinden müzik odalarına kadar. Bu merkezde başka ne olabilir? Gençlerimiz için, kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak seminerler, söyleşiler, atölye çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri vereceğiz.Dolu dolu bir etkinlik takvimi ile sosyal hayatlarına hareketlilik kazandıracağız. Gerektiğinde dinlenebilecekleri, gerektiğinde ise, enerjilerini yükseltebilecekleri, seçenekleri olacak” dedi.
BİLİM VE SANAT MERKEZİ
Her çocuğumuz, ayrı bir renk, ayrı bir yetenek diyen Erol, “Her birinin ilgi alanı birbirinden çok farklı. Kimi sanata, kimi matematiğe, kimi spora ya da edebiyata daha yatkın. Onları, gerçek ilgili alanları ile buluşturmak ise her birini, parlayan yıldızlara dönüştürebilmek demek. Desteklendiklerinde neler yapabildiklerini hepimiz biliyoruz. İşte bu ihtiyaç için, Kestel’imize böyle bir merkez kazandırıyoruz. Bir anlamda, yetenek keşfi yapıyoruz. İlköğretimdeki çocuklarımız için hayata geçireceğimiz bu merkezimizde, çocuklarımızın, bilim, matematik, teknoloji, mühendislik, müzik ve sanat gibi alanlara olan ilgilerini gözlemleyecek ve bu alanlardaki başarılarını, destekleyeceğiz. Hazırız, kararlıyız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Kontrol et

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE SÖZ HAKKI ÇOCUKLARIN

Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi öncülüğünde 17 ilçeden gelen çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in …