Anasayfa / Genel / SEDAT YALÇIN SON BASIN TOPLANTISINI YAPTI

SEDAT YALÇIN SON BASIN TOPLANTISINI YAPTI

Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, seçilmesi durumunda ilk 100 günde gerçekleştireceği projelerini anlatmak üzere son basın toplantısını Almira Otel’de gerçekleştirdi. Ekonomi, kültür sanat, spor ve dijitalleşme konu başlıklarını içeren, Yeniden Refah Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın; sonuncusunu gerçekleştirdiği basın toplantısında tüm adayların aynı veya benzer projeleri gündeme getirdiğini gözlemlediğini ve bu açıdan çok memnun olduğunu ifade etti.
Yalçın, şu ana kadar anlattığı projelerden öne çıkanları açıkladı. Yalçın, “Görükle köprüsünden İzmir yoluna giden bir bypass yapıyoruz ve direkt Görükle’den Yıldırım’a çok hızlı bir geçiş sağlayacak. Yine Organize Sanayi bölgesinden Buttim’e bir bypass yapıyoruz, bu yol BUSKİ yolundaki trafiği azaltamaya yarayan çok önemli bir yol” dedi. Yalçın, “Bu kentin verileri yok dedik. Mesela kirada oturan emekli sayısını bulamadım. Bunu ulaşımla, sağlıkla, çevreyle ilgili çok sayıda veriye ihtiyacımız var. Dedik ki, Büyükşehir merkezinde oluşturacağımız merkez bununla ilgili çalışma yapsın” şeklinde konuştu.
Yalçın, Bursaspor Adası ile çevreyi kirletmeden yapmadan 200’e yakın işletmenin gelirini Bursaspor vakfına yatırılacağını belirterek diğer projelerini sıraladı. Yalçın, “Kuzey-güneyi Bursa bilmiyordu. İlk bez biz anlatınca sağ olsun diğer adaylarda da bununla ilgili çalışmalar gördüm. Eko mahalleler oluşturmak istiyoruz. Orada çok ciddi bir organik tarım üretimini desteklemek istiyoruz. İhracat odaklı bir proje ile kırsal kalkınma projesi oluşturmak istiyoruz. İşleri ciddiye almak lazım. Bursa’da Nilüfer Çayı’nın kirliliğiyle ilgili ciddi bir problem var. Biz projemizde bir tunelle Nilüfer’in bütün kirli suyunu temizlemek istiyoruz” dedi.

Kontrol et

İZNİK’TE 4.MAVİYEMİŞ FESTİVALİ BAŞLIYOR

İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Maviyemiş Festivali bu yıl 14 Temmuz 2024 Pazar …

Advertisement