Anasayfa / Genel / SEDAT YALÇIN’DAN BUMİAD’A ZİYARET

SEDAT YALÇIN’DAN BUMİAD’A ZİYARET

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, “Ahlaklı Belediyecilik” vizyonuyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK), esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. BUMİAD’ı ziyaret eden Yalçın, ayrıca Teleferik bölgesinde dolmuş ve taksi esnafının sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini aktardı.

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sedat Yalçın, “Ahlaklı Belediyecilik” ilkesiyle gerçekleştirdiği seçim kampanyası kapsamında, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Yalçın’ın son durağı Bursa Mühendis ve Mimar İş İnsanları Derneği (BUMİAD) oldu.
BUMİAD’ın yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sedat Yalçın, kentsel gelişim, nüfusun kentsel altyapı üzerindeki etkileri ve sanayi mekansal yerleşimi konularında görüşlerini paylaştı. Ayrıca adaylık sürecine dair de değerlendirmelerde bulunan Yalçın, “Kentsel dönüşüm ve depremle ilgili çalışmalar yapılırken, şehrin fiziki yapısı ve kapasitesinin göz ardı edilmemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
Sedat Yalçın, STK ziyaretlerinin önemine vurgu yaparak, “Bursa için STK’larımız vazgeçilmezimiz. Kentimizi hep beraber istenen seviyeye getireceğiz” dedi. BUMİAD Başkanı Mustafa Gümüş ise Yalçın’ın projelerinin kente değer katacağını belirterek, “Sedat Bey’in ortaya koyduğu vizyon ve projeler kentimizin sorunlarına yönelik kalıcı çözümler getirecektir. Bursa’nın geleceği için çok değerli projelerini bizimle paylaşan Sayın Sedat Yalçın’a yapmış oldukları nazik ziyaret dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.
Sedat Yalçın’ın programı Teleferik bölgesinde devam etti. Mollaarap’ta dolmuş ve taksi esnafıyla bir araya gelen Yalçın, esnafın sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini paylaştı. Yalçın, “Bursamızın ihtiyacı olan kent içi ulaşım altyapısındaki en önemli paydaşlarımız olan dolmuş ve taksi esnafını mağdur etmeyeceğiz ve mağdur edecek hiçbir politikanın içerisinde olmayacağız” dedi.
Sedat Yalçın, esnaf ziyaretlerinin ardından coşkuyla karşılandığı Küçükbalıklı Mahallesi’nde muhtarlar ve derneklerle buluştu. Halkla iç içe geçen ziyaretler, Yalçın’ın yerel seçim sürecindeki etkili ve katılımcı yaklaşımını yansıtıyor.

Kontrol et

İZNİK’TE 4.MAVİYEMİŞ FESTİVALİ BAŞLIYOR

İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Maviyemiş Festivali bu yıl 14 Temmuz 2024 Pazar …

Advertisement