Anasayfa / Genel / “YAŞLANDIM DEYİP KENARA ÇEKİLMEYECEKSİN”

“YAŞLANDIM DEYİP KENARA ÇEKİLMEYECEKSİN”

Sevim Caymaz Acarhoroz, Aralık 1943’te İstanbul’da doğmuş. Beşiktaş Kız Lisesi mezunu Sevim Hanım, 75 yaşında ve yazmaktan büyük keyif alıyor. 15 yaşında, ufak ufak şiirler, hikayeler yazmaya başlamış. Ona mutluluk veren bu uğraşı uzun yıllar devam ettirmiş.

Evlendikten sonra uzun yıllar yazmamış, ev hanımı kimliği çok vaktini almış. Tabi bu arada çocuklarını büyütmüş. Ancak eşini kaybedince yeniden yazmaya başlamış. Yazma işini anlatırken gözlerinden ışıltılar saçan Sevim Hanım bu tutkusunu şöyle anlatıyor: “ Bunu severek yapıyorum. Yaşımın hiç önemi yok. Okumayı çok seviyorum, çünkü o da bana destek veriyor. Okuduğum kitaplardan örnekler alıyor, yazma hevesimi destekliyorum. Okumanın ve yazmanın yaşı yoktur. İnsanlar okudukça bilgi sahibi oluyorlar. Ben de bu çizgiden gidiyorum.”

İlk kitabının adı; yaşanmışlıklarım… Gençliğini anlatmış bu kitapta Sevim Hanım, ufak tefek gibi görünen ama iz bırakan anlatımları okuyucuyla buluşturmuş. Yaşı dolayısıyla kendisini pek kimsenin desteklemediğini belirten Sevim Hanım, Aktüel Adress Genel Koordinatörü Sibel Kavçin ve Kurumsal İletişim Danışmanı Elif Akal’a, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerini sunuyor.

Dergimizi okudukça okuma hevesinin arttığını söyleyen Sevim Hanım, duygularını şöyle ifade ediyor: “75 yaşından sonra da öğrenmem gereken birçok eksiğim varmış. Hayatın bana verdiği en güzel şey sağlığım. Yaşlandım deyip kenara çekilmeyeceksin. İnsanlar yaşadıkça hayattan örnekler alıyor. Bazı insanlar yaşlanmıştır derler ama yaş bana verilen doğanın yaşantısıdır. Onu koruyabiliyor musun? Kendine baktığın zaman önce sıhhatini düşüneceksin. Hayat şartlarına uyarken yaşanan sıhhattir. Daha çok şeyler yazmak istiyorum. Bu da, içimde enerjim var demektir.”

Hayat, siz bitti demeden bitmez… Yaşınız kaç olursa olsun, kendinizi ve yeteneklerinizi önemseyin, mutlu olursunuz…

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement