Anasayfa / Genel / Sonbahara Doğru’nun prömiyeri Antakya Film Festivali’nde…

Sonbahara Doğru’nun prömiyeri Antakya Film Festivali’nde…

Sonbahara Doğru Türkiye prömiyerini 16-20 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan  Antakya Film Festivali’nde yapıyor… Festival bu yıl online yapılacak.

Yönetmen Levent Demirci ilk uzun metrajlı filmi ‘Sonbahara Doğru’da aile içi bir trajediye odaklanıyor. Kısa filmlerinde de genelde kadın hikayelerine yer veren yönetmen Sonbahara Doğru filminde de kadın dayanışmasını hikayenin merkezine alıyor. Köye yeni gelen öğretmen Yaprak ve öğrencisinin annesi Semra arasındaki dostluğa, dayanışma ve paylaşıma dayalı arkadaşlık hikayesi sınırları erkekler tarafından çizilen dünyada zorluklarla baş etmek durumunda kalıyor!

Demirci sınırlarını ensest olarak belirlediği filmde bu konuyu seçmesinin sebebini bu şiddete maruz kaldığı halde konuşamayan, susmak zorunda bırakılan ve haklarını savunmayı bilmeyen insanlara destek olmak için çektiğini belirtiyor.  Konuşarak, anlatarak ve sanat yoluyla ortaya konularak bu meselelerin aşılmasına yardımcı olunacağına inandığını da sözlerine ekliyor.

Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesi ve köylerinde çekilen filmde Merve Yıldız, Tuğçe Köse, Murat Cem Yılmaz, Burhan Narınç, Öznur Varlı, Yağız Atan, Diana Sönmez, Derya Yavuz, Engin Çayır, Mustafa Yılmaz, Hüseyin Çakır, Yavuz Korkmaz ve Ersin Odabaşı’nın rol aldığı film öncelikle festivallerde karşımıza çıkacak.

https://www.instagram.com/sonbaharadogru/

Kontrol et

SPORCULARDA AYAK BİLEĞİ YARALANMALARI

Ayak bileği burkulması, sıklıkla ayak bileği bağ yırtığı veya ATFL yaralanması olarak adlandırılır. Bu yaralanma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir