Anasayfa / Genel / BAŞKAN AYDIN İLK TOPLANTISINI HALK LOKANTASI’NDA YAPTI

BAŞKAN AYDIN İLK TOPLANTISINI HALK LOKANTASI’NDA YAPTI

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın gündemdeki konuları değerlendirmek üzere Haziran’ın ilk haftasında açılacak olan Halk Lokantası’nda basınla buluştu. Aydın, “Burada bizim amacımız esnafla rekabet etmek değil. Ancak günümüz şartlarında günlük yemeğe ulaşamayan vatandaşlara uygun hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Tabii şöyle sözlerde duyuyoruz, İstanbul’da 40 lira neden burada 80 lira diye. Ancak burada bizim maliyetimiz çok fazla” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde Osmangazi Belediye Başkanı seçilen Erkan Aydın, başkan olduktan sonra ilk kez gündemi değerlendirmek üzere Haziran’ın ilk haftasında açılacak olan Halk Lokantası’nda basınla buluştu. Gerçekleştirilen basın buluşmasına CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcılarından Mutlu Esendemir, Mücahit Yıldızhan, Fatih Vardar ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Meydanı’nda bulunan mekanın Haziran’ın ilk haftası açmayı planladıklarını ve 3-4 çeşit yemeğin 80 liradan verileceğini açıkladı. Aydın, Halk Lokantası adını verdiği bu sistemin 11.00 ve 15.00 saatleri arasında süreceğinin altını çizerek bin civarında vatandaşa hizmet etmeyi amaçladıklarını açıkladı. Aydın, “Burada bizim amacımız esnafla rekabet etmek değil. Ancak günümüz şartlarında günlük yemeğe ulaşamayan vatandaşlara uygun hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Tabii şöyle sözlerde duyuyoruz, İstanbul’da 40 lira neden burada 80 lira diye. Ancak burada bizim maliyetimiz çok fazla” dedi.

23 Nisan şenliklerinden bahseden Aydın, “Demirtaş bölgesine hem seçimde verdikleri destekten dolayı hem de bu tür etkinlikleri kent merkezinden yaymak adına  Demirtaş’tan da bir başlangıç yaptık. Geri dönüşümleri çok iyi oldu. İnsanlar gerçekten özledikleri milli bayramların kutlanmasını hem 23 Nisan’ı hem19 Mayıs’ı coşkuyla Cumhuriyetimize yakışan ilgiyle ve yaşı üzerine olanların çocukluğunda olmadığı bayramları kutlama fırsatı yakaladı. Ayrıca Haluk Levent’in sahne verdiği konser öncesi Filistin’de katledilen insanlar adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunduk. Bu hem ulusal hem de uluslararsı medyada yankı yaptı” şeklinde konuştu.

Seçim vaadlerini hayata geçirmeye başladıklarını dile getiren Aydın, “Çirişhane’de ilk temelimizi attık. Kısa sürede hayata geçireceğiz. Bununla ilgili pazartesi günü bir temel daha atıyoruz. Söz verdiğimiz kreşlerle ilgili. Hamitler’de bunun temelini atıyoruz 80 kişilik bir kreş. Seçimlerde en çok sözünü verdiğimiz şey kreşti.  Ayrıca üniversiteli gençlerimize ücretsiz çay ve çorba dağıtımında bulunacağız. Kadınlarımıza yönelikte jimlastik merkezi açacağız. 200-250 liralık katılım bedeliyle kadınlara yönelik jimlastik salonu açılışını yapacağız. Kız yurdu içinde Bağlarbaşı’nda 144 kişilik kız yurdunun temelini atacağız ve şehrimize kazandıracağız. Hayırseverleri bulduk. Belediye kasasından bir kuruş para çıkmadan hayata geçecek. Hedefimiz de iki üç ay içerisinde bitirip Bursalı çocuklarımızın kullanımına açmak.

Halk lokantasını 1 Haziran’da geçici kabul olduktan sonra açacağız. Yan tarafta Genç Kafe var. Uluslararası zincirlerde satılan bir kahve 100 lira iken burada maliyetine 20 liradan üniversiteli öğrencilerimize ikram edeceğiz. Altında kütüphanesi var. Ücetsiz internet olacak, ücretsiz çorba da dağıtacağız. Vatandaşlarımızın taleplerini ve şikayetlerini de takip ediyoruz. Çağrı Merkezimizde geri dönüş hızımız 10 saniye civarında. Bununla birlikte okullar kapandıktan sonra birçok çocuğumuz sosyal faaliyet gösterme açısından sıkıntı yaşayabilir. Bunun içinde çocuklara yönelik yaz için planladığımız etkinliklerimiz bulunuyor” dedi.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Advertisement