Anasayfa / Genel / BAŞKAN TÜRKYILMAZ MUDANYA’YA MARŞ YAZDI

BAŞKAN TÜRKYILMAZ MUDANYA’YA MARŞ YAZDI

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’da yine bir ilke imza attı. Bir Mudanya aşığı olarak “Barışın ve Kardeşliğin Başkenti’ne marş yazan Başkan Türkyılmaz, “Bizim sözümüz var, mühürlü geçmişi mühürsüz geleceğe asla bırakmayız, biz Mudanyalıyız” dedi.

Başkan Türkyılmaz’ın sözlerini yazdığı marş, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile Mudanya Belediyesi Müzik Eğitmeni Yağmur Ercan tarafından seslendirildi. Müziğini Yağmur Ercan’ın yaptığı marşın düzenlemesi ise Ömer Faruk Paker’e ait. Başkan Hayri Türkyılmaz, “Bizler göreve geldiğimizde, Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet geleneklerine bağlı yöneticiler olarak Ata’mızın ‘Yurtta Barış, Dünyada Barış’ sözünü kendimize rehber edindik. Mudanya tarihi boyunca çeşitli kültürlerin bir arada kardeşçe ve barış içinde yaşadığı bir yer olurken, son yüz yıla baktığımızda ise dünya tarihine mührünü, barışı öngören 11 Ekim 1922 Mudanya Mütarekesi ile vurdu. Mudanya’mızın Lozan’a giden yolda nasıl değerli bir mihenk taşı olduğunu hepimiz biliyoruz. Mudanya; Türkiye ve dünyada barış ve kardeşlikle anılmalıydı ki, şu anda bunu başarmış bulunuyoruz. Mudanya’mıza barışın ve kardeşliğin başkenti derken, bunu pekiştirmek için de tüm etkinliklerimizde kentimizle ilgili bu algıyı örmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Mudanya Marşı’nın sözleri ise şu şekilde;

Kuşların kanadında barış getirdim

Özgürlüğü ilmek ilmek, işledim

Bir çift zeytin dalı oldum kardeşlik koktum

Atamın yolunda halkım oldum

Bir çift zeytin dalı oldum, kardeşlik koktum

Atamın yolunda halkım oldum

Mudanya, Mudanya

Sevgi barış umut dolu Mudanya

Mudanya, Mudanya

Sevgi barış umut dolu Mudanya

Sözümüz var bizim, güzel günlere,

Doğru dürüst çalıştık hep emek ile

Mühürlü geçmişi mühürsüz geleceğe

Bırakmayız biz, Mudanyalıyız.

Mühürlü geçmişi mühürsüz geleceğe

Bırakmayız biz, Mudanyalıyız.

Mudanya, Mudanya

Sevgi barış umut dolu Mudanya

Mudanya, Mudanya

Sevgi barış umut dolu Mudanya

 

“HEKİMLER SAYGI DUYULACAK İNSANLAR”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Mudanya Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının bayramını kutlarken, hastanede tedavi olanlara da “geçmiş olsun” dileklerini iletti. 

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, Kadın Kolları Başkanı Jale Büyükurgancı, Gençlik Kolları Başkanı Seda Bozdağ Güzelkaya ve ilçe örgütü ile birlikte hastane çalışanları ve hekimlerin gününü kutlayan Başkan Türkyılmaz, “Sağlık çalışanlarımız yılda bir gün değil her gün hatırlanacak ve insan sağlığı için verdikleri hizmet nedeniyle her zaman saygı duyulacak insanlardır. Bu kutsal görevi yerine getiren, canımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, sağlık çalışanlarının mutlu, huzurlu ve daha aydınlık günlerde görev yapmasını diliyorum. Sağlık çalışanları ve hekimlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu. Hastaneye tedavi olmaya gelenlere de “geçmiş olsun” dileklerini ileten Başkan Türkyılmaz daha sonra Başhekim Ömer Faruk Mete ile bir araya geldi.

ÇOCUKLARDAN ATATÜRK’E MEKTUPLAR

“Cumhuriyet’in Doğduğu Kent Mudanya’nın Çocuklarından Atatürk’e Mektuplar” yarışmasına katılan öğrencileri ziyaret etmeye devam eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mavi Dünya Koleji öğrencilerini hediyelerle sevindirdi.

Mavi Dünya Koleji’ni ziyaret eden Başkan Türkyılmaz, 20 Nisan tarihinde öğrencileri Anıtkabir’e götüreceklerinin müjdesini verdi. İlkokul Müdürü Orhan Türker ile Ortaokul Müdürü Selver Desticioğlu’nun da hazır bulunduğu törende öğrencilerle bir araya gelen Türkyılmaz, “Hepinizi çok seviyorum. Öylesine güzel dizeler yazdınız ki, okuyanlar duygulanıyor. Ama ne yapsak az. Bu vatanı bizlere bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını feda eden tüm şehitlerimize, gazilerimize borcumuz var” dedi. Anıtkabir’e gerçekleştirecekleri ziyaretten de söz eden Türkyılmaz,  “Hep beraber orada Ata’mızın huzuruna çıkarak vatanımıza olan bağlılığımızı, sevgimizi ve özlemimizi haykıracağız. Bize emanet ettiği Cumhuriyeti ilelebet yaşatacağımıza bir kez daha söz vereceğiz” dedi.

Kontrol et

İZNİK’TE 4.MAVİYEMİŞ FESTİVALİ BAŞLIYOR

İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Maviyemiş Festivali bu yıl 14 Temmuz 2024 Pazar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement