Anasayfa / Genel / Canımıza TAK dedi!

Canımıza TAK dedi!

Bursa Cafe ve Restaurant İşletmeleri Derneği Başkanı Şahin Sevinç, BESOB Başkanı Arif Tak’ı yayınladığı basın açıklaması ile eleştiri yağmuruna tuttu!

İşte, Sevinç’in basın açıklaması; 

Yeter artık esnafa yük olmayı bırak…

Bursa Cafe ve Restaurant İşletmeleri Derneği Başkanı Şahin Sevinç, “Esnafın dertleriyle ilgilenmekten öte, tribüne oynamayı her devrin iktidarına yaranmayı kendine ödev görev sayın Tak’ın; son dönemde de esnaftan uzak, esnafın dertlerinden uzak politika sergilemeye devam etmesini kınıyorum. Esnafa sormadan, sorunlarını dinlemeden bir takım kurumlarda poz verip sorunlara çözüm üretmiş gibi caka satıyor” dedi.

Sevinç; “Esnafın zor günler geçirdiğini, pansuman tedbirlerden ziyade -ayağı yere basan ciddi tutarlı desteklere tedbirlere- ihtiyaç duyulduğunu” dile getirerek, “Tak’ın esnaf diye bir derdi olmadığını, yıllardır çöreklendiği o koltuğun hakkını veremediğini” belirtip, istifaya davet etti.

Esnafın zor günler geçirdiğini, esnaf için bir şeyler yapılması gerektiğini belirten Sevinç, “Esnafın korunması, desteklenmesi lazım. Esnaf Odası Başkanı olarak sorunları belirtmeyip, çözüm önerisi sunmuyorsan sen sorunun bir parçasısın demektir. Sorunlar yerel yöneticilerle süslü pozlar vermekle çözülmüyor. Sorunlar; yerel ve merkezi yönetime iletilerek ve çözüm yolları sunularak, takip edilerek çözüme kavuşturulur. BESOB’ta saltanat kurup sorunların bir parçası olmayı bırak ve artık esnafa yük olma.” dedi.

Tak’ın işlerinin tıkırında olduğunu belirten Sevinç, “5 asgari ücret maaş al, tüm masrafları odadan karşıla.. Ne ala memleket! Esnafın can derdinde olması Tabi ki Arif Tak’ın umurunda olmaz!
Yerel ve merkezi idareler sorunları bilmeyebilir, farkına varmayabilir de, bunları hatırlatacak, mensubiyetini taşıdığı esnaf kitlesinin taleplerini iletecek makamın başında statükocu bir Arif Tak’tan bir şeyler beklemek göle maya atıp tutmasını beklemektir. Esnaf odasının binasının oturulamaz raporuna rağmen, depreme dayanıksızlık raporuna rağmen orada diğer esnaf teşkilatlarını da ölüme terk eden bir anlayışı olandan beklenti içinde olmamak gerek!

“TAK, SORUNLARIN BİR PARÇASI OLMAYI BIRAK!” diyerek esnafın sırtında yük olmayı bırakmasını, esnafın hibe desteğine ihtiyacı olduğunu, pansuman tedbirlere değil reel destek ve reel tedbirlere ihtiyaç duyduğunu belirten Sevinç, “CAKA satmakla, bir yerlere yaranmayla sorunlar çözülmez .Kira ötelemelerinden kime ne fayda çıkar. Ey ARİF TAK, çık kamuoyuna açıkla” dedi.

Yaşadığımız zor süreçte BESOB başkanının tavrına karşı dernek olarak ortak cevabımızdır…

Şahin SEVİNÇ
Bursa Cafe ve Restaurant İşletmeleri Derneği Başkanı

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement