Anasayfa / Genel / Modern pentatlonda Türkiye sıralamaları belli oldu

Modern pentatlonda Türkiye sıralamaları belli oldu

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu (TMPF) tarafından Bursa Osmangazi Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde yapılan “3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları” ile “U15 Gelişim Yarışları”nda ulusal sıralama belli oldu. Laser Run Şehir Turu’nun da eş zamanlı olarak gerçekleştiği müsabakalarda dereceye giren 56 sporcuya madalyaları verildi.

Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu’nun (TMPF) düzenlediği “3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları” ile “U15 Gelişim Yarışları”, 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Bursa Atıcılar Çok Amaçlı Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Müsabakaların ilk günü yüzme ve eskrim branşlarında yarışan sporcular, ikinci gün laser run yarışlarında mücadele etti. 56 kadın ve 87 erkek olmak üzere toplam 143 sporcunun yarıştığı ulusal sıralama yarışlarında dereceye giren 24 sporcuya madalya verildi.

Ulusal Sıralama 2 Yarışları’nda gençler ve büyüklerden oluşan Açık Yaş Kadınlar’da Sesim Alpuğan birinci, Sidal Aslan ikinci, Dila Şevin Doğan üçüncü olurken; Açık Yaş Erkekler’de yarışmayı Dora Nusretoğlu birinci, Yunus Çalışkan ikinci ve Canberk Hulusi Ekin üçüncü olarak bitirdi.

U19 Kadınlar kategorisinde, Selen Gülel birinci, Beyza Cesur ikinci, Selin Eyüpoğlu üçüncü olurken, U19 Erkekler kategorisinde yarışmayı Hakan Can Güngör birinci, Erhan Ispanakçı ikinci ve Yasin Mert Örsel üçüncü olarak bitirdi.

“3’lü (Triathle) 4’lü (Tetrathlon) Ulusal Sıralama 2 Yarışları”nda U17 Kadın kategorisinde, Zeynep Altınbaş birinci, İlayda Demir ikinci, Ebrar Çalışkan üçüncü olurken, U17 Erkek kategorisinde yarışmayı Tolga Topaklı birinci, Kıvanç Taşyaran ikinci ve Doruk Altınbaş üçüncü olarak bitirdi.

Bursa’da yapılan U15 Gelişim Yarışları’nda kadınlar kategorisinde, Sude Naz Pekgöz birinci, Neva Naz Güvenç ikinci, Damla Deniz Uzunoğlu üçüncü olurken, erkekler kategorisinde yarışmayı Tuğra Yüksel birinci, Barış Doğu Çelik ikinci ve Erkan Altunay üçüncü olarak bitirdi.

Laser Run Şehir Turu tamamlandı

Öte yandan Bursa Atıcılar Stadyumu Atletizm Sahası’nda gerçekleştirilen “Laser-Run Şehir Turu 1. Ayak Yarışı” da Ulusal Sıralama 2 Yarışı ile eş zamanlı olarak yapıldı. “Laser-Run Şehir Turu 1. Ayak Yarışı”nda U11, U13, Büyükler (22+) ve Masterlar (40+, 50+, 60+) kategorilerinde 70 kadın, 97 erkek olmak üzere toplam 167 sporcu yarıştı ve dereceye giren 32 sporcuya madalya verildi.

“Laser-Run Şehir Turu 1. Ayak Yarışı”nda dört kategoride yarışmalar gerçekleşti. U11 Kadın kategorisinde, Duru Sönmez birinci,  Tulya Kesebir ikinci, Alis Müftüoğlu üçüncü olurken, U11 Erkek kategorisinde yarışmayı Mustafa Sertkaya birinci, Davut Tuğrul Çelik ikinci ve Ali Togan Akdoğan üçüncü olarak bitirdi.

Bursa Laser Run Şehir Turu’nda U13 kadınlar kategorisinde, Ela Yücefaydalı birinci, Ayşe Yağmur Cesur ikinci, Asya Fatma Kurt üçüncü olurken; U13 Erkek kategorisinde yarışmayı M.Emir Kurtulan birinci, Alper Eymen Ecevit ikinci ve Emir Çelik üçüncü olarak tamamladı.

Laser Run Büyük Kadın kategorisinde birinciliği Esra Karacaoğlan alırken, Büyük Erkek kategorisinde ise yarışmayı Hasan Özmutlu birinci, Hakan Caner ikinci ve Ramazan Karatepe üçüncü olarak bitirdi.

Master A Kadınlar kategorisinde Eda Kınacı birinci, Handan Hatice Öksüz ikinci, Funda Gezer üçüncü olurken; Master A Erkekler kategorisinde yarışmayı Bülent Çelik birinci, Öner Bilgin ikinci, Ufuk Gezer üçüncü olarak tamamladı. Master B Kadınlar kategorisinde Sabiha Demir birinci, Kevser Bayır olurken; Master B Erkekler kategorisinde yarışmayı Metin Çıtak birinci, Tanzer Dursun ikinci, Ayhan üçüncü olarak bitirdi. Master C Kadınlar kategorisinde ise Şükriye Öz birinci, Nahide Tan ikinci olurken; Master C Erkekler kategorisinde yarışmayı Bünyamin Kılıçaslan birinci, Ethem Altan Ünsal ikinci tamamladı. Master D erkekler kategorisinin tek sporcusu Halil Tuna ise yarışmayı birinci olarak bitirdi.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement