Anasayfa / Genel / ÖZEL ESENTEPE HASTANESİ’NDE YIL-MEK RESİM SERGİSİ

ÖZEL ESENTEPE HASTANESİ’NDE YIL-MEK RESİM SERGİSİ

Özel Esentepe Hastanesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonları kapsamında anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Yıldırım Belediyesi tarafından, vatandaşların meslek sahibi olup kişisel gelişimlerine katkı sağlayan Meslek Edindirme Kursu (YIL-MEK) bünyesindeki kadınlar, yıl boyunca hazırladıkları yağlı boya resimlerinin yer aldığı sergiyi, Özel Esentepe Hastanesi ev sahipliğinde açtı. Kursiyerlerin özverili çalışmalarla hazırladığı birbirinden değerli eserler, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Özmen’in de katıldığı açılış töreniyle ziyaretçilere açıldı.

Açılış töreninde konuşan Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Özmen ve YIL-MEK Resim Öğretmeni Embiye Kayalar, kadın kursiyerlerin hem hobilerini gerçekleştirip hem de ürünlerinden gelir elde etmesine olanak sağlayan bu çalışmaların, kadınların toplumdaki etkinliğinin artmasına önemli katkılar sağladığına vurgu yaptı. Özmen ve Kayalar ayrıca, bu anlamlı etkinliğe ev sahipliğinden dolayı Özel Esentepe Hastanesi’ne teşekkürlerini de iletti.

Özel Esentepe Hastanesi’ni temsilen açılış törenine katılan Hastane Koordinatörü Uzm. Dr. İrfan Uruç ise sanatın önemine vurgu yaparak, “İnsan sağlığı, ruh ve beden sağlığı olarak ikiye ayrılır. Ruh sağlığının en önemli ilaçlarından biri de kültür-sanat faaliyetleridir. Bu doğrultuda, yıl boyunca emek vererek birbirinden değerli eserler ortaya çıkaran tüm kursiyerleri kutluyorum. Özel Esentepe Hastanesi olarak, böylesine anlamlı etkinliğin içerisinde olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu vesileyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor; bu tür çalışmalara destek olmaya devam edeceğimizi önemle vurgulamak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement