Anasayfa / Genel / MEDICABIL’DEN “ÖNLENEBİLİR TIBBİ HATALAR” WORKSHOP’U

MEDICABIL’DEN “ÖNLENEBİLİR TIBBİ HATALAR” WORKSHOP’U

Özel Medicabil Hastanesi bünyesinde faaliyette bulunan Medicabil Yalın Sağlık Enstitüsü tarafından, “Önlenebilir Tıbbi Hatalar” konulu workshop düzenlendi.

Medicabil Yalın Sağlık Enstitüsü tarafından düzenlenen “Önlenebilir Tıbbi Hatalar” konulu workshopa; Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, Medicabil Yalın Sağlık Enstitüsü Başkanı Duygu Soydan, Özel Medicabil Hastanesi Yalın Sağlık/Kalite Akreditasyon Koordinatörü Prof. Dr. Aysun Yılmazlar, Özel Medicabil Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Oya Kutlay’ın yanı sıra hastane çalışanları ile diğer ilgililer katıldı.

Programın açılışında konuşan Özel Medicabil Hastanesi Yalın Sağlık/Kalite Akreditasyon Koordinatörü Prof. Dr. Aysun Yılmazlar, “Enstitü olarak yılda 2 kez etkinlik yapıyoruz. Bir tanesi kongre niteliğinde, diğeri ise workshop ya da sempozyum niteliğinde. Dolayısıyla bu yılın kongresini Mart ayında gerçekleştirmiştik. Bu sefer de güz periyodunda workshop etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. İnşallah her yıl bu salonda bunları yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yalın yaklaşımı benimseyebilmenin temel prensiplerinden birisinin, problemleri sahada görebilmek ve o problemlere çözüm üretmek olduğunu söyleyen Medicabil Yalın Sağlık Enstitüsü Başkanı Duygu Soydan, “Yalın sağlık uygulamalarının ülkemizdeki ilk uygulayıcıları olmaktan gurur duyuyoruz”  dedi.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından workshopta, Özel Medicabil Hastanesi çalışanlarının oluşturduğu iki ayrı ekip tarafından “Ah Bu Enfeksiyon !” ile “Ah ! ” konulu canlı senaryo gösterisi yapıldı. Ardından, gösterim sırasında tespit edilen hata, israf ve eksiklikler, moderatörler eşliğinde “Yalın Araçlarla Çözüm Teknikleri” ile workshopta ele alınarak, çözümler üretildi ve süreç iyileştirilmesi alıştırmaları yapıldı.

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement