Anasayfa / Genel / PAŞA’DA ZAFER ERDEM’İN OLDU

PAŞA’DA ZAFER ERDEM’İN OLDU

2019’daki tartışmalı yerel seçimde 593 oy farkıyla başkanlığı kaybeden Şükrü Erdem, CHP ile birlikte ‘Gönül Birliği Hareketi’ne öncülük ettiği 2024 seçimlerinde her iki seçmenden birinin oyunu alarak Mustafakemalpaşa’nın 47. Belediye Başkanı seçildi. Mustafakemalpaşa’nın yeni Belediye Başkanı, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adayı olarak yarışan Şükrü Erdem oldu. Erdem’in ‘Gönül Birliği Hareketi’ adını verdiği seçmen, Adnan Menderes Meydanı’nda seçim zaferini kutladı.

GÖNÜLLER ‘ERDEMLİ BELEDİYECİLİĞİ’ SEÇTİ
Sağ oy potansiyeline sahip Mustafakemalpaşa seçmeni, yeni dönemde Erdem’i belediye başkanlığı görevine seçmesinin yanı sıra CHP’yi de Mahmut Çolakoğlu’nun kazandığı 1977 seçimlerinden sonra 47 yıllık aranın ardından yerel yönetime getirdi.

‘MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN SESİ ANKARA’DA DUYULACAK’
Mustafakemalpaşa’nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem, seçim sevincinin yaşandığı Adnan Menderes Meydanı’nda ilk mesajını verdi. Coşkulu kalabalığa seslenen Erdem, ‘Gönül Birliği’ olarak başlatılan hareketin sevgi seline dönüştüğünü söylerken, yaklaşık yarım asırdır Mustafakemalpaşa’da kazanamayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin zafere ulaştığını kaydetti. “Bu başarı hepimizin” diye konuşan Erdem; “ İnşallah hep birlikte ilçemize öyle güzel hizmetler yapacağız ki bu bölgede parmakla gösterilen bir ilçe olacak” dedi.

Kontrol et

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE SÖZ HAKKI ÇOCUKLARIN

Bursa Kent Konseyi Çocuk Meclisi öncülüğünde 17 ilçeden gelen çocuklar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in …