Anasayfa / Genel / NİLSEM el sanatları kurslarında kayıtlar başladı

NİLSEM el sanatları kurslarında kayıtlar başladı

Nilüfer Belediyesi Sürekli Mesleki Eğitim Merkezi’nin (NİLSEM) giyimden dekoratif el sanatlarına, ahşap süslemeden amigurimi oyuncak yapımına kadar 22 farklı branşta düzenleyeceği eğitimlere kayıtlar başladı.

Kadınlara ekonomik değere dönüştürebileceği beceriler kazandırmayı ve nitelikli istihdamı artırmayı hedefleyen Nilüfer Belediyesi Sürekli Mesleki Eğitim Merkezi’nde (NİLSEM) yeni dönem başlıyor. Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle 22 ayrı branşta ücretsiz düzenlediği eğitimlere kayıtlar başladı. Bu yıl ev mefruşatı, giyim, deri çanta yapımı, el nakışı, el örgü wayu çanta, takı yapımı, çini boyama, dekoratif dokuma, geri dönüşüm çanta, iğne oyası, hasır sepet örücülüğü, dekoratif el sanatları, amigurimi oyuncak yapımı, kırkyama, koza çiçek, rölyef, keçe aksesuar yapımı, dekoratif ev aksesuarları, dekoratif ahşap süsleme, gümüş kazaziye, filografi, şiş örücülüğü branşlarında düzenlenecek olan kursların her birine pandemi nedeniyle en fazla 12 kişi katılabilecek ve bir kişi, en fazla iki farklı kursa kayıt yaptırabilecek. NİLSEM’in Fethiye, Üçevler ve Yüzüncüyıl merkezlerinde Ekim ayında gerçekleştirilecek olan kurslarda eğitimler, deneyimli eğitmenler tarafından verilecek. Hafta içi her gün ve cumartesi günü yapılacak olan kurslar, 2022 yılı Haziran ayına kadar sürecek. Kursiyerlerin el emeği eserleri, dönem sonunda düzenlenecek sergide beğeniye sunulacak.

NİLSEM el sanatları kurslarına katılmak isteyenler, https://www.nilufersanatatolye.com/ adresinden başvuru yapabiliyor.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Advertisement