Anasayfa / Genel / Nilüfer’de sanat eğitimleri başlıyor

Nilüfer’de sanat eğitimleri başlıyor

Nilüfer’de pandemi nedeniyle ara verilen sanat atölyeleri uzun bir aranın ardından yeniden başlıyor.

Sanat tutkunlarının heyecanla beklediği “Nilüfer Belediyesi Sanat Atölyeleri”nde yeni dönem başlıyor. Her çocuğun sanatın bir dalıyla ilgilenmesi ve yetenekli olduğu alanların keşfedilerek çocuk yaşta eğitim olanağına kavuşması idealiyle 2001 yılında müzik eğitim çalışmalarıyla başlayan sanat atölyeleri, zaman içerisinde drama, bale, resim, karikatür, akıl-zeka oyunları ve halk dansları gibi alanların eklenmesiyle yaygınlaşmış ve 20 yılda onbinlerce çocuğun bu eğitimlerden faydalanması sağlanmıştı. Ancak pandemi süreci nedeniyle yüzyüze eğitimlere ara verilmişti.

Uzun bir aradan sonra pandemi kuralları çerçevesinde tedbirler alınarak yeniden başlayacak olan sanat eğitimleri 24 ayrı branşta verilecek ve sanat atölyelerinin kış dönemi kayıtları, 13 Eylül’de başlayacak.

Nilüfer Belediyesi Sanat Atölyeleri’nin kış döneminde müzik atölyelerinde; piyano, keman, gitar, bağlama, viyolonsel, davul-bateri, yan flüt ve ritim eğitimleri verilecek. Her yaş gurubuna yönelik halk dansları ve resim eğitimlerinin verileceği sanat atölyelerinde ayrıca; 7-16 yaş gurubuna yönelik karikatür, 7-12 yaş gurubuna yönelik akıl-zeka oyunları, 7 yaş üstü çocuk ve gençler için drama eğitimleri, 4-12 yaş gurubundaki çocuklar için bale eğitimleri verilecek.

Yetişkinlere yönelik; ebru, kâtı, seramik, heykel, tango, sirtaki eğitimlerinin verileceği atölyelerin dışında, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları da yeni katılımlarla çalışmalarına devam edecek. Sanat eğitimleri kapsamında; “Herkesin Bir Yazarı Olmalı” ve “Yaratıcı Yazarlık” atölyeleri de hem çevrimiçi, hem yüz yüze eğitime devam edecek.

Nilüfer Belediyesi’nin güçlü ve deneyimli eğitmen kadrosu ile Konak Kültürevi, Beşevler Gençlik Merkezi, Barış Spor ve Gençlik Merkezi, Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi ile Nâzım Hikmet Kültürevi’nde yer alan donanımlı sınıflarında gerçekleştirilecek olan atölyelerde eğitimler, Ekim ayında başlayacak. 8 ay sürecek olan Nilüfer Belediyesi Sanat Atölyeleri’nde bu yıl ücretler, koro atölyelerinde 50 TL, 8-12 yaş grubu halk danslarında 70 TL, yazar atölyelerinde 200 TL ve diğer tüm atölyelerde 160 TL olarak belirlendi.

Atölyelere katılanlar, yoğun ve nitelikli eğitimlerin ardından, dönem sonu düzenlenecek etkinliklerde performanslarını sergileme fırsatı da bulacak. Nilüfer Belediyesi Sanat Atölyeleri’ne katılmak isteyenler, www.nilufersanatatolye.com internet sitesinden kayıt yaptırabilir. Atölyeler hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 452 45 00 ve 413 15 10 numaralı telefonları arayarak, merak ettiği sorulara yanıt bulabilir.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Advertisement