Anasayfa / Genel / SABAH NAMAZINDA ŞEHİTLER İÇİN ELLER DUAYA KALKTI

SABAH NAMAZINDA ŞEHİTLER İÇİN ELLER DUAYA KALKTI

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü ve şehitler günü nedeniyle sabah namazı sonrasında şehitler için Tesbihat ve Kuran-ı Kerim okundu dualar edildi. Cami çıkışında ise protokolün yanı sıra cami cemaatine Çanakkale Savaşları’nda askere verilen buğday çorbası ikram edildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103.Yıldönümü ve Şehitler Günü etkinlikleri Gazi Orhanbey’de sabah namazında tesbihat, dualar ve namaz sonrasında cemaate dağıtılan buğday çorbası ikramı ile başladı. Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Garnizon Komutanı Per. Ütğm. Furkan Karacan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin ve çok sayıda vatandaşın katıldığı sabah namazı programında şehitler için eller semaya kalktı, dualar edildi.

ÇAĞLAYAN’DAN AFRİN GAZİSİNE ZİYARET

Orhangazili Astsubay Çavuş Tolga Pehlivan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı esnasında Afrin yakınlarında havan mermisi ile bacağından yaralanarak gazi oldu. 8 Mart tarihinde meydana gelen olay sonrasında Hatay Devlet Hastanesi’nde bir süre tedavi altında tutulan Tolga Pehlivan kısa süre önce Orhangazi’deki evine geldi.

Orhangazi Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Belediye başkanı Neşet Çağlayan, Garnizon Komutanı Per. Ütğm. Furkan Karacan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman, Jandarma komutanı Jand. Yzb. Ali Kanber, Astsubay Çavuş Tolga Pehlivan’ı TOKİ’deki evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundular. Tolga Pehlivan’ın babası Hüseyin Pehlivan ve amcası Özcan Pehlivan’ın yanı sıra aile fertlerinin de bulunduğu ziyarette Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, “Ülkemizi tehdit eden terör odaklarına karşı yürütülen operasyonda kahramanca mücadele veren ve yaralanarak Gazi olan askerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Kendisinin yaralı olarak kurtulması bizleri sevindiren bir unsur. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşacağına inancımız tam. Bu vesile ile Afrin’de görev yapan kahraman Mehmetçiğimize Allah’tan kolaylıklar ve zafer diliyorum” dedi.

BELEDİYE HASTA SERVİSLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Orhangazi Belediyesi, Orhangazi’den Bursa, Gemlik ve Yalova başta olmak üzere diğer il ve ilçelerdeki hastanelere tedavi için gitmek isteyen vatandaşlara ücretsiz servis hizmeti vermeye devam ediyor. Belediye günlük ortalama 100’e yakın hastayı bölgedeki hastanelere tedavi için taşıyor.

Orhangazi Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü vasıtası ile Orhangazi’den Bursa, Gemlik, Yalova ve diğer il ve ilçelerdeki hastanelere tedavi için giden hastaların nakillerini sürdürüyor. Günlük ortalama 100 hasta bölgedeki hastanelere tedavi için Orhangazi Belediyesi tarafından 6 araçla taşınıyor. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, sabah erken saatlerde hastane servislerinin kalktığı bölgede vatandaşlarla bir araya geldi. Hastalara şifa dileyen başkan Çağlayan, çalışma ile ilgili bilgi aldı, hastalar ve hasta yakınlarının taleplerini dinledi.

Günlük ortalama 100 hasta taşınıyor

Orhangazi Belediyesi’nin ücretsiz olarak verdiği hasta servisinde 2 minibüs, 3 küçük araç ve 1 de hasta nakil ambulansı olmak üzere toplam 6 araçla verdiği hasta servis hizmeti kapsamında günlük ortalama 100’e yakın hastayı Bursa başta olmak üzere diğer il ve ilçelerdeki hastanelere taşıyor. Sabah yola çıkan servisler tüm hastaları tedavi görecekleri hastanelere bırakıp akşam saatlerinde ise aynı hastanelerden alarak Orhangazi’ye getiriyor.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement