Anasayfa / Genel / ASGD’DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

ASGD’DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

13.Olağan Toplantısını Gürsu Adrenalin Park Kırlangıç Sofrasında gerçekleştiren Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nde yeni dönem iddialı başladı. Toplantı öncesinde Adrenalin Park’ta konaklayan ASGD yönetimi Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’a ev sahipliği için teşekkür etti.

Gerçekleşen toplantıda; “AGSYD Şubelerinin Kapatılarak Bağımsız Dernek haline dönüştürülmesi, Yeni Oluşturulacak Derneklerin Federasyon Çatısı Altında Birleştirilmesi, Genel Kurul Sonucu Seçilecek Federasyon Başkanına Yeni İsim ve Tüzük Çalışması ile Federasyonun Merkez/ Adresini Belirleme Yetkisi Verilmesi, Federasyona Katılacak Derneklerin Federasyona Yapacakları Maddi Destek Konusunun Kendi Yönetimleri Tarafından Kararlaştırılması, Kooperatifleşme Çalışmaları” oy birliği ile kabul edildi.
‘Yeni bir döneme giriyoruz’
Yeni bir döneme giriyoruz ASGD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdoğan kongrede yaptığı konuşmada: “Gürsu Belediyemizin çalışkan Başkanı Mustafa Işık, derneğimizin Anadolu Medya buluşmalarına 2.kez destek verip vesile olduğu için camiamız adına şükranlarımızı sunuyorum. Mesleğimizin içinde bulunduğu durumla bütün meslek örgütlerinin tasarruf tedbirlerine takıldığı bir süreçte biz de böyle mütevazi ama nitelikli bir genel kurulda karşınıza çıkmış bulunuyorum. 2,5 yıllık hizmet süresi içerisinde iki kez beraber olabildik. Yeni bir döneme giriyoruz dünden beri pek çok konuyu konuştuk. Önümüzdeki süreçte 2 konuya büyük ağırlık verecek vereceğiz. Birinci konumuz federasyonlaşma konusu. Bağımsız birer dernek olarak artık masaya yumruklarını vurmalıyız. Kendi yönetimimizi belirleyerek daha güçlü bir şekilde bulunduğumuz yerden illerdeki faaliyetlere etkili bir şekilde devam etmelerini sağlamak üzere kararlaştır. İkinci konumuz akreditasyon konusu. Bizler federasyon olarak bu iki konu üzerinde çalışacağız” dedi.
‘Bütçemiz denk değil’
Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Aydoğdu: “Öncelikle Gürsu Belediye Başkanımız Mustafa Işık’a bizi ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ikinci kere derneğimiz onurlandırdı. Aynı zamanda bugün bizi öğlen saatlerinde ağırlayacak olan Osmangazi Belediye Başkanımıza da teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Belediyelerimizi ayırmaksızın hepsinin desteğinin gördük. Bizim Busa’da ki derneğimiz siyasi açıdan demokratik bir dernektir. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın hepsine kucak açan bir derneğiz. Bütçe yönetim olarak denk getirilir. Bizim bütçemiz denk değil. Yaptığımız etkinliklerde ödemelerin tamamını Başkanımız İbrahim Erdoğan kendi cebinden karşıladı. Ona buran teşekkür ediyorum. Dernek olarak başkanımıza borçluyuz. Bizler Derneğimizin yeni kurulacak olan web sayfasına haber sitesine hepimiz Anadolu’nun her yerinden gönüllü muhabir olursak, buraya reklamlar alırsak milyon TL’nin üzerinde gelirimiz olur. Milyon TL’nin üzerindeki gelirimiz ile mesleğimize yeni kazandıracağımız genç kardeşlerimize eğitimler verebiliriz. Yeni ekipmanlar alabiliriz ve bu tarz etkinliklerimizi Türkiye’nin her tarafında daha rahat yapabiliriz. Hepinizden yeni kuracağımız heber portalına destek olmanızı davet ediyorum. Bizler federasyonumuz için sitelerimizde reklam alanı ayıracağız ve yeni kuracağımız site için Türkiye’nin her yerinden reklamlar almak için uğraşacağız” dedi. Gerçekleşen toplantı sonrasında Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’ın destekleri ile Uludağ Milli Parkında öğlen yemeği yenildi. Yemeğe Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mutlu ESENDEMİR katılım gösterdi.

Kontrol et

İZNİK’TE 4.MAVİYEMİŞ FESTİVALİ BAŞLIYOR

İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Maviyemiş Festivali bu yıl 14 Temmuz 2024 Pazar …

Advertisement