Anasayfa / Genel / Sıfır…

Sıfır…

En önemli sayıdır kendileri. Sıfır yoksa sayıların hiç birisi yok demektir. Değersiz gibi görünmesi de yanıltmasın. Değer ifade edebilecek her sayının başlangıç noktasıdır. Ne kadar uzaksa sıfırdan o kadar bereketlidir.

Yerde bulsanız almazsınız ama yerin de başlangıcı sıfırdır. Hiçlik gibi görünse de varlığın temel kavramıdır sıfır. Sıfıra sıfır elde var sıfır dediğiniz zaman bilin ki her şeyin başlangıcındasınız.

“Bir sıfırdan iyidir” derler bazen, ama hiç düşünmezler ki sıfır olmasa birin anlamı kalmaz. Mesela beşsiniz, sizden öncekilerin anlamı yok ki sıfır olmadan.

Demek ki neymiş efendim?

Önce sıfıra değer verilecekmiş.

“Şimdi bu sıfır nereden çıktı?” diyeceksiniz.

Deyiniz efendim. Kim tutuyor sizi?

Meclis üyelikleri için sıra kapmaya çalışanlara bakıyorum da. Her biri küçük ama anlamlı değerlerin peşinde koşuyor. 1-2-3-4-5…

En son beş, ötesi yok, berisi eyvallah.

Beşe yerleş. Tut ki altı oldu.

Olmazzzzzzz. Olamazzz. Olabilemez…

Olabilitesi yok. Olur şey değil. Kapat o şom ağzını. Ne demek? Altı.

CHP de herhangi bir aday adayına altı de, bittin oğlum sen.

Sıfır olmadan beşin ne değeri var? Hiç!.

Gel de anlat, anlatabilirsen, hala hayattaysan veya ortamdan kovulmadıysan.

Sıfırı sevmeyen beşe kadar gidebilir mi?

Şimdiye kadar gitti.
“Üye yapısı sağlıksız.” Diyerek üyeye sabah akşam hakaret edeceksin, sonra da Ön Seçim de çıkıp “bana oy ver” diyeceksin. İşte senin sıfırın o üye. Hani sağlıksız ve sorunlu zannettiğin. Gerçi ön seçim hayal bile olmaktan uzak…

Her şeyin başlangıç noktası o üyeler. Dernekçilik ve siyasetin sermayesi “İNSAN”.

Üye olmadan sen de 1-3-5 olmaya çalışabilirsin. 2 veya 4 te olabilir. Ama sıfırı hiçe sayarsan, işte o zaman seyret festivali.

Yıllardır “Sandığa sahip çıkma” politikasından o sandığa oy atacak olana bir türlü hatırını sormadın. Şimdi yine bakıyorum sandıklara sahip çıkma telaşı başladı.

Boş ver sandıkları, elbette sahip çıkan bulunur. Oylara sahip olmak gerek önce. Sıfırları güçlendir ki beşi de düşünme Onbeşi hedefle.

Sıfırlarınıza zeval gelmesin, sevgiyle ve hoş kalın.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement