Anasayfa / Genel / BAŞKAN AYDIN’LA İLK MECLİS TOPLANDI

BAŞKAN AYDIN’LA İLK MECLİS TOPLANDI

Osmangazi Belediyesi, Erkan Aydın’ın başkanlığında 2024-2029 seçim dönemi 1. Meclis Toplantısı’nı Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlendi. Gerçekleştirilen 1. Meclis Toplantısı’na CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten katıldı.
GRUP SÖZCÜLERİ KONUŞTU
Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, 1. Meclis Toplantısı’nı kısa bir konuşma gerçekleştirerek açtı. Ardından AK Parti Grup Sözcüsü Ali Sait Adiloğlu söz alarak geçmiş dönem projelerden bahsederek yeni dönemin Osmangazi Belediyesi için hayırlı olmasını diledi. CHP Grup Sözcüsü Alptuğ Memişoğlu, Osmangazi’yi hak ettiği çağdaş bir hale getirmek için canla başla çalışacaklarını dile getirdi. MHP Grup Sözcüsü Osman Çimen, siyasi ideolojilerden uzak Osmangazi odaklı bir 5 yıl geçireceklerini umut ederek daha yaşanabilir bir Osmangazi için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.
“DERDİMİZİN VATANDAŞIN DERDİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM”
Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın söz aldı. Başkan Aydın, “Bize yüklenen ve Osmangazi halkının bize verdiği sorumluluğun farkındayız. Burası halkın meclisi. Birinci önceliğimiz halkımıza hizmet etmek. Birlikte yönetelim, hizmet edelim. Derdimizinde vatandaşın derdi olduğunu unutmayalım” dedi.
MECLİS YÖNETİMİ KARARLAŞTIRILDI
Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Meclis Başkan Vekilleri, Divan Katibi, Encümen Üyelikleri ve Komisyon Üyeleri oy birliğinde kararlaştırılarak açıklandı. Sırasıyla isimler şu şekilde:
MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ
Birinci Meclis Başkan Vekili: Recep Çohan
İkinci Meclis Başkan Vekili: Sefa Yılmaz
DİVAN KATİPLERİ
Birinci Divan Katibi: Özge Kaya
İkinci Divan Katibi: Ali Metin
Üçüncü Divan Katibi (yedek): Özlem Bodur
Dördüncü Divan Katibi (yedek): Şirin Alçı Hakverdi
ENCÜMEN ÜYELİKLERİ
Birinci Encümen Üyesi: Sefa Yılmaz
İkinci Encümen Üyesi: Halil Aktaş
Üçüncü Encümen Üyesi: Kemal Güzelvardar

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Advertisement