Anasayfa / Genel / KARATEDE GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI YETİŞİYOR

KARATEDE GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI YETİŞİYOR

Bünyesindeki 200 karateci ile sporcu fabrikası olma yolunda ilerleyen Lütfi Banuşoğlu’nda kyu kuşak sınavında başarılı olan öğrenciler sertifika sevinci yaşadı.

 

Haber ve fotoğraflar: Mahir Bora Kayıhan

Karate, badminton, tenis ve voleybol branşlarında Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı’nın proje okulu olan Lütfi Banuşoğlu’nda sertifika heyecanı yaşandı. Milli Antrenör Fatih Gümüş yönetiminde çalışmalarını sürdüren karate branşında 2023 yılı ikinci dönem kyu kuşak sınavında başarılı olan sporculara okulda düzenlenen törenle sertifikaları verildi. 25 sarı kuşak, 30 turuncu kuşak, 25 mavi kuşak ve 15 kahverengi kuşak, 130’a yakın altyapı olmak üzere toplamda 200 sporcu ile bir sporcu fabrikası olma yolunda ilerlediklerini söyleyen kulüp başkanı ve aynı zamanda Lütfi Banuşoğlu İlkokulu Müdürü Sunay Ateş şunları söyledi:

SPOR YAPTIRMAYI ÖNEMSİYORUZ

“2019 yılında kurduğumuz kulübümüzde 2.5 yıldır karate  çalışmalarımıza milli antrenör Fatih Gümüş ile özverili bir şekilde devam ediyoruz. Hedefimiz Bursamıza  gelecekte Avrupa ve Dünya Şampiyonları yetiştirmek. Disiplinli ve özverili çalışmak her başarının anahtarıdır. Hocamıza ve çocuklarımızın yanlarında olan ve onlara destek veren velilerimize çok teşekkür ederim.” Ateş ayrıca bölgedeki çocuklara spor yaptırmayı çok önemsediklerini belirtip, “Spor salonumuzu Bursaspor ve Bursagücü kulüplerinin altyapı çalışmalarına açarak bunu da sağlamış olduk” dedi.

 

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Advertisement