Anasayfa / DEKORASYON / KÜÇÜK ODALARI BÜYÜK GÖSTERMENİN İPUÇLARI

KÜÇÜK ODALARI BÜYÜK GÖSTERMENİN İPUÇLARI

Konforu ve şıklığı vadeden mobilya sektörünün yeni oyuncularından Buka Sofa, küçük alanları büyük ve ferah göstermenin yolları konusunda önemli ipuçları veriyor. Buka Sofa Tasarım ve Proje Müdürü Hans Stöger; “Küçük alanlarda ferahlık sağlamak için fazla eşya kullanmaktan ve koyu renkler tercih etmekten kaçının” dedi.

Küçük alanları dekore ederken en sık karşılaşılan sorunlar, alanı geniş ve ferah gösterme ihtiyacından kaynaklanıyor. Bu durumun kolay yöntemlerle çözüme kavuşacağını ifade eden Buka Sofa Tasarım ve Proje Müdürü Hans Stöger, “Küçük alanlarda yaşam, insanların dekorasyon konusundaki isteklerini sınırlamamalı. Yalnızca birkaç dekorasyon adımıyla küçük odaları bile ferah alanlara dönüştürmek mümkün. Bu noktada, ışık oyunlarından renk uygulama yöntemlerine, mobilya düzeninden eşya seçimine kadar her detaya dikkat etmek gerekir” dedi.

Dar alanlarda beyaz, krem, mavi ve yeşilin pastel tonlarını tercih edin

Kullanıcılarına sıkıldıkları zaman yeni kılıflar alarak tarzlarını yenileme şansı sunan Buka Sofa; 500’den fazla kumaş seçeneği ile renkleri kullanarak dar alanlarda daha geniş etki yaratabilmeyi kolaylaştırıyor. Alçak tavanlı, az pencereli ve küçük metrekareye sahip alanları geniş gösteren en önemli adımın renk seçimi olduğunu vurgulayan Stöger, “Koyu renkler ışığı emdiği için odanın daha küçük görünmesine sebep olur. Bu yüzden, dar alanlarda beyaz, krem, mavi ve yeşilin pastel tonları gibi açık renkli ve yumuşak tonda renkler seçilmeli” dedi.

Az eşya kullanın

modern-puf-modelleri

Küçük alanlarda eşya seçiminin de alanı ferah göstermede etkili olduğunu ifade eden Stöger,“Büyük eşya seçimi odayı olduğundan daha küçük göstereceği için, küçük boyutlarda eşyalar tercih edilmelidir. Diğer yandan daha az aksesuar kullanmak ya da parlak aksesuarları tercih etmek, ışığın yansımasını artıracağı için doğru bir seçim olur. Açık renklerde seçilecek eşyalarla yer döşemesi arasındaki uyuma da dikkat edilmelidir. Tavana yakın asılan uzun perdeler mekanın daha geniş olduğu algısını yaratacaktır” dedi.

Altında saklama alanları olan kanepelerin yanı sıra yan kısımlarında sehpa ya da komodin olan koltuklara kadar birçok alternatifi aynı üründe birleştiren Buka Sofa; küçük boyutlu evlerdeki yer sorununa çözüm getiriyor. Evdeki ihtiyaçlarımızı karşılarken yerden de tasarruf etmenin sırrının fonksiyonel mobilya kullanmak olduğunu söyleyen Stöger; Buka Sofa ürünlerinden Notte, Nokta -Pumpkin, Stella -Boxx’ı hem yatak hem de koltuk ve kanepe olabilmesinden dolayı küçük evler için öneriyor .Ayrıca Monday Sehpa da altına saklayabildiği 4 pufu kolayca ortadan kaldırabilmesiyle ,yer tasarrufu yaratıyor.

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement