Anasayfa / Genel / YETENEĞİN AÇIĞA ÇIKTIĞI MEKAN TANER YAZICI SANAT AKADEMİSİ

YETENEĞİN AÇIĞA ÇIKTIĞI MEKAN TANER YAZICI SANAT AKADEMİSİ

Görkemli bir açılış töreni ile hizmete giren Taner Yazıcı Sanat Akademisi Bursalı müzikseverlerin vazgeçilmez durağı olacak. Açılışta sorularımızı yanıtlayan akademi kurucusu Taner Yazıcı önemli mesajlar verdi.

Taner Yazıcı Sanat Akademisi’nin Bursa’da önemli bir alanda eğitim neferi olacağını biliyoruz. Bu akademide verilecek eğitimden bahsedebilir misiniz?

Piyano, keman, gitar, bateri , ses eğitimi gibi birçok müzik branşında eğitimlerimiz olduğu gibi, müzik ve resim okulları yetenek sınavlarına hazırlık derslerimiz de bulunuyor.

Kaç branşta, bire bir mi yoksa kaç kişilik gruplar halinde eğitim verilecek acaba?

Şu an müzik ve resim branşlarında eğitim veriyoruz. Müzik derslerimiz bire bir yapılmakta. Resim eğitimi ise bire bir ve grup dersleri olarak programlanıyor.

Bu akademide eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için özel bir fiyat uygulamanız olacak mı?

Genç yaşlı herkesin sanatla buluşmasını hedefliyoruz. Fiyatlarımızı herkes için ulaşılabilir seviyede tuttuk. Makul fiyat politikası uyguladığımız için yüksek talep ile karşılaştık. İnsanların ilgisi bizleri memnun ediyor.

Müzik sektöründe özel bir yere sahip olduğunuzu biliyoruz. Bu başarınızı ve bu işe gönül veren gençlere tavsiyelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

Nazik sözleriniz için çok teşekkür ederim. Uzun yıllardır müzikle iç içeyim. Albümler yaptım. İnsanların sevgisi ve beğenisini kazanmak benim için mutluluk verici. Müzik insanların birbiri ile olan iletişimini kolaylaştıran en güçlü kapı. Çocukların ve gençlerin en az bir müzik branşı ile ilgili olmalarını kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu sosyal yaşamdaki gelişimlerini oldukça pozitif etki ediyor.

Müziğe başlama yaşı var mıdır? Özellikle hangi enstrümana hangi yaşta başlanılmalı. Aileler çocuklarında ki yeteneği nasıl gözlemleyebilir ve bu alana yönlenmelerini sağlar?

Ortalama 4 yaşından itibaren müziğe başlanabilir. Çocuğun fiziksel gelişimine göre bu değişkenlik gösterebiliyor. Ritimsel ve duyusal gelişim için küçük yaşlardaki evlatlarımıza öncelikli olarak piyano eğitimini tavsiye ediyoruz.

Son olarak müzik eğitimi almak isteyen gençlere mesajınız var mı? Eklemek istediğiniz bir şey mı?

Gençlere hayallerini ertelememelerini tavsiye ediyoruz. Genç yaşlı herkesin bir şekilde sanata uluşmak için zaman yaratmaları çok önemli. Tüm sanatseverleri Taner Yazıcı Sanat Akademisi’ne bekliyoruz.

Kontrol et

İZNİK’TE 4.MAVİYEMİŞ FESTİVALİ BAŞLIYOR

İznik Belediyesi’nin ev sahipliğinde 4. kez düzenlenecek Maviyemiş Festivali bu yıl 14 Temmuz 2024 Pazar …

Advertisement