Anasayfa / Genel / ALTERNATİF TURİZMİN MERKEZİ ORHANELİ

ALTERNATİF TURİZMİN MERKEZİ ORHANELİ

Hazırlanan projeyle Orhaneli’ye yüzbinlerce turist hedefleniyor.

Orhaneli’nin kalkınmasında kırsal turizmin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçenin alternatif turizm açısından Türkiye’nin sayılı bölgelerinden biri olduğunu vurguladı. Yöreye yerli ve yabancı çok sayıda turistin geldiğini belirten Tatlıoğlu, gelen ziyaretçilerin gezi, eğlence, spor ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için projeler gerçekleştirdiklerini ve kırsal turizmde marka olacaklarını söyledi.

Amaçlarının, bölgeye gelen ziyaretçilerin en az 1 hafta konaklayabilecek bir şekilde, doğa ile iç içe, kültürel, sportif ve ekolojik ihtiyaçlarına cevap verecek tesis ve alt yapı çalışmalarını kurmak olduğunu ifade eden Başkan İrfan Tatlıoğlu, bu projeyi, Karagöz rekreasyon alanı, Gölcük Yaylası, Sadağı Kanyonu, Sinek Kayası ve Değirmen Çarkı’nda uygulayacaklarını dile getirdi. Karagöz rekreasyon alanında 1 restoran, 1 adet kır kahvesi, 18 adet kır evi, 2 adet konak, 10 adet Yörük çadırı, kamp ve karavan alanları, yöresel ürün satış yeri, spor alanları, yüzme havuzunun planlandığını belirten Başkan Tatlıoğlu, “Bu projemiz etaplar halinde gerçekleştirilecek. İlk etabın 2019 yılında tamamlanması öngörülüyor. Projemiz tamamlandığında yıllık 300 bin ziyaretçi hedefimiz bulunuyor” dedi.

Tatlıoğlu, Sadağı Kanyonu’nun kırsal turizm projesinin en önemli aşamalarından biri olduğunun altını çizdi. Özellikle doğa yürüyüşçüleri, fotoğraf meraklıları ve ekolojik yaşama ilgi duyanların ziyaret ettiği Sadağı Kanyonu’nun yanı sıra eşsiz Uludağ manzarası ve doğal yapısıyla Sinek Kayası’na seyir terası yapacaklarını söyleyen Tatlıoğlu, ziyaretçilerin doğanın güzellikleri içinde Değirmen Çarkı’nda piknik yapma keyfi yaşayabileceklerini anlattı. Proje kapsamında 100 işsiz kadına ev pansiyonculuğu, 50 gence ise Bölge Rehberliği eğitimi vereceklerini de ifade eden Tatlıoğlu, istihdam açısından yaklaşık 200 kişinin bu projeden faydalanacağını sözlerine ekledi.

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 103. YILDÖNÜMÜ

Orhaneli Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz için anma programı düzenlendi.

Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Ak Parti 22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. İlçe Müftüsü Hanefi Çakmak tarafından şehitler için okunan hatimlerin duasının yapıldığı anma programında, Kuranı Kerim okundu, ilahiler söylendi, şiirler okundu ve Çanakkale Zaferi’nin önemi anlatıldı.

Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Çanakkale’de en fazla şehit veren yöre olan Orhaneli’de düzenlenen anma programına katılan ilçe protokolü ve vatandaşlara teşekkür ederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize minnet ve şükranlarını sundu.

ORHANELİ’DE TOKİ HEYECANI

Orhaneli’de TOKİ evlerinin temeli Mart ayı sonunda atılacak.

Orhaneli Belediyesi ve TOKİ tarafından 2 yıldır devam eden çalışmaların sonuna gelindi. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilk etapta 19 blok ve 148 adet daireden oluşacak ve ihalesi yapılan TOKİ konutlarının temelinin Mart ayı sonunda atılacağını söyledi.

Toplamda 3 etap halinde ve yaklaşık 700 konuttan oluşacak proje ile ilgili bilgi veren Başkan Tatlıoğlu, “Vatandaşlarımızın taleplerini toplamıştık. İhale 14 Şubat tarihinde yapıldı. İlk etap konutların temeli atılır atılmaz hemen 2. ve 3’üncü etaplar için talepleri toplamaya başlayacağız. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Orhaneli Belediyesi olarak yine bir hizmeti kısa bir sürede gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Tatlıoğlu, “Bu projeye destek olan Sayın Başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, teşkilatımıza ve halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Projede, açık ve kapalı otopark, oyun parkları, cami, alışveriş merkezleri ve rekreasyon alanları bulunacak.

 

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement