Anasayfa / Genel / ANKARA’DA SÜNNİ-ALEVİ TÜRKMEN BİRLİKTELİĞİ

ANKARA’DA SÜNNİ-ALEVİ TÜRKMEN BİRLİKTELİĞİ

Orhaneli Belediye Başkanı ve Türkiye-Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, federasyon ve dernek başkanlarıyla birlikte, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Ankara’da düzenlenen Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi’den Günümüze Gönül Erenleri programına katıldı. 

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun da katıldığı programda konuşan Başkan İrfan Tatlıoğlu, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Tatlıoğlu, “Bursa’nın Orhaneli İlçesi’nin belediye başkanıyım. İlçemde Alevi ve Sünnilerin birlikte 150 senedir yaşadığı mahallem var. 150 yıldır, hiçbir sorunumuz olmadan, birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Sizlere onlarından gönülden selamını getirdim” diye konuştu.

Türkiye büyürse, dünyaya huzur geleceğini, Türkiye’de huzurun devam etmesiyle, dünyaya adaletin geleceğini vurgulayan Başkan İrfan Tatlıoğlu, “Biz bu milletin iki koluyuz. Birimiz olmazsak bu millet çolak kalır. Herkesi özlem ve muhabbetle kucaklıyorum” dedi. Tatlıoğlu konuşmasının ardından Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir’e, Kuran-ı Kerim, Türk Bayrağı ve Yörüklerin simgesi olan keyfiye armağan etti. Özdemir de günün anısına Başkan Tatlıoğlu’na Hz. Ali’nin kılıcı olarak bilinen Zülfikar hediye etti.

ORHANELİ TOKİ’DE TEMEL ATILDI

Orhaneli Belediyesi ve TOKİ tarafından 2 yıldır devam eden çalışmaların sonuna gelindi.

İlk etapta 19 blok ve 148 adet daireden oluşacak TOKİ konutlarının temel atma çalışmalarına başlandı. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “İlçemize vizyon katan bir projeyi daha yaşama geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımıza hayırlı olsun” dedi. Toplamda 3 etap halinde ve yaklaşık 700 konuttan oluşacak proje ile ilgili bilgi veren Başkan Tatlıoğlu, “Vatandaşlarımızın taleplerini toplamıştık. İhale 14 Şubat tarihinde yapıldı. İlk etap konutların temeli atma çalışmalarına başlandı. Kısa bir süre sonra 2. ve 3’üncü etaplar için talepleri toplamaya başlayacağız” diye konuştu.

Orhaneli Belediyesi olarak yine bir hizmeti daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Tatlıoğlu, “Bu projeye destek olan Sayın Başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, teşkilatımıza ve halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan Orhaneli TOKİ’de, açık ve kapalı otopark, oyun parkları, cami, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanları bulunacak.

BAŞKAN TATLIOĞLU EMİR MAHALLESİ’NE KONUK OLDU

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nun mahalle ziyaretleri sürüyor. Başkan Tatlıoğlu bu kez de Emir Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun da katıldığı ziyarette vatandaşların talepleri dinlenirken, çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

ORHANELİ GES ELEKTRİK ÜRETİMİNE BAŞLADI

Temiz enerji üretim teknolojisi ve doğa dostu olan Güneş Enerji Santrali, Orhaneli’de kuruldu.

Orhaneli Belediyesi tarafından Sırıl Mahallesi’nde 20 dönüm arazi üzerine kurulan Güneş Enerji Santrali, elektrik üretimine başladı.5 milyon TL’ye mal olan santral, 4 bin 400 panelle, yılda 1 milyon 650 bin kilowatt/saat elektrik enerjisi üretecek. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Kaymakam Emir Osman Bulgurlu ve ilçe protokolü ile birlikte santralde incelemelerde bulundu.Santralin Orhaneli’ye hayırlı olmasını dileyen Tatlıoğlu, inceleme sonrası Sırıl Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti.

MEHMETÇİK’E DESTEK YÜRÜYÜŞÜ

Baharın gelişi, doğanın uyanışını temsil eden Türk Bayramı Nevruz, Orhaneli’de coşku içinde kutlandı.  Etkinlik kapsamında ilçe protokolü ve vatandaşlar, Afrin’e destek yürüyüşü düzenledi.

İlçe protokolü ile birlikte vatandaşlar, İlçe Askerlik Şubesi önüne kadar ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüyerek, Mehmetçik’e destek verdi. Yürüyüşe katılan minik öğrenciler de Afrin’deki Mehmetçik’e destek olmak için gönüllü asker olmak istediklerinin belirterek, dilekçe yazdı. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Çanakkale’de en fazla şehit veren, ailelerinde birkaç şehit olan, vatan sevdalısı insanlarız. Bu vatan için her zaman, her şeyi yapmaya hazırız. Devletimizin ve ordumuzun emrindeyiz” dedi.

9 Eylül Meydanı’nda Orhaneli Kent Konseyi tarafından düzenlenen kutlamalara İlçe Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nevruz Günü mesajı okundu. Daha sonra söz alan Orhaneli Kent Konseyi Başkanı Taner Ay, Nevruz’un baharda açan çiçekler gibi yeniden canlanmanın, yeniden dirilişin simgesi olduğunu söyledi. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da Nevruz’un baharın başlangıcı, bolluğun ve bereketin bayramı olduğunu belirtti. Her milletin milli ve dini bayramları olduğunu anımsatan Başkan Tatlıoğlu, “Dünyada Türk olan herkesin kutladığı bir de Nevruz Bayramı var. Binlerce yıldan beri kutlanan bir bayram.  Türkiye’de yeni yeni Nevruz’u milletçe kutlamaya başladık. Bu bayram başkalarının elinde oyuncak oldu ve bu ülkeye zarar vermek için kullanıldı. Şükürler olsun ki şunun farkına vardık. Bu bir Türk bayramıdır. Bizim öz bayramımızdır. Bu bayramı kutlamak için hepimiz seferber olmalıyız.  Bu etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Orhaneli Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ise Nevruz Bayramı’nın ülke olduğu gibi geniş bir coğrafyada kutlandığını ifade ederek, Nevruz’un dostluk, kardeşlik ve dayanışmanın sembolü olduğunu vurguladı. Konuşmaların ardından demir dövme, ateşten atlama, Bursa birincisi olan Orhaneli Halk Oyunları Minikler ekibinin gösterileri ve çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Minikler gönüllü asker olmak için dilekçe verdi

İlçe protokolü ve vatandaşlar daha sonra Afrin’e destek yürüyüşü yaptı. Ellerinde Türk Bayrakları ile ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez, ‘Her Türk, asker doğar’ sloganları atarak, Askerlik Şubesi önüne yürüyen vatandaşlar burada Askerlik Şube Başkanı Emrah Kaya’ya Türk Bayrağı verdi. Yürüyüşe katılan minik öğrenciler de Afrin’de görev yapan asker ağabeylerine destek için gönüllü asker olmak istediklerinin belirterek, dilekçe yazdılar. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, “Çanakkale’de en fazla şehit veren, ailelerinde birkaç şehit olan, vatan sevdalısı insanlarız. Bu vatan için her zaman, her şeyi yapmaya hazırız. Devletimizin ve ordumuzun emrindeyiz” dedi.

Kontrol et

Yüzünüz Hep Gülsün: 2024 Yılında Şanslı Burçlar Hangileri? 2024 yılında bazı burçlar hayatlarında büyük değişimlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir