Anasayfa / Genel / BAŞKAN MUSTAFA BOZBEY MAZBATASINI ALDI

BAŞKAN MUSTAFA BOZBEY MAZBATASINI ALDI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mazbatasını aldı. 31 Mart yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu. Başkan Bozbey’in mazbata töreni BUSKİ’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen mazbata törenine CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin katıldı. Çok sayıda Bursalıların katılımıyla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey BUSKi’nin önünde mazbatasını aldı.
“KOLLARI SIVADIK ŞİMDİ BAŞLIYORUZ”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey mazbata alımı ardından söz aldı. CHP teşkilatına ve Bursalılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bozbey, “Benim bu kent için büyük bir hayalim vardı bu hayalime sizlerde inandınız. Biraz bekledik ama beklemeye değdi. O hayal 31 Mart gerçek oldu ve bütün Bursa kenetlendi. O kadar güzeldiniz ki, beni inanılmaz derece duygulandırdınız. 8 bin 500 yıllık geçmişe sahip Bursa’mızın yeni belediye başkanı olmanın büyük gururunu yaşattınız bana sağ olun var olun. Cumhuriyet tarihinden bu yana 30. başkanı olarak mazbatayı büyük bir gururla alıyorum. Bugünden itibaren kolları sıvadık ve işe başlıyoruz. Bunun için çok çalıştık hepinizin emeğine, yüreğine sağlık. Partimizin gencinden yaşlısına bütün Bursa’nın emeği var. Kendimizi Bursalılara anlattık ve sizde inandınız, başardık. Bu başarının kahramanları tüm Bursalılardır. Başardık ama bitti mi? Hayır. Asıl işimiz şimdi başlıyor. Yeşil Bursa’mızı çok daha ileriye taşıyacağız. Bugünden itibaren tertemiz bir sayfa açıyoruz. Umudumuz ve çalışma isteğimiz çok. Güçlüyüz ve inançlıyız. Yine 40 yıl 38 yaşındayız. Yıllardır hayal ettikleriniz artık gerçek olacak. Oy veren vermeyen herkesin büyük bir huzur ve mutlulukla yaşacağı bir Bursa için size söz veriyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini her zaman izleyeceğiz” dedi.
“BURSASPOR’A BAĞIŞ YAPMAYA DAVET EDİYORUM”
Bozbey “Size söz bu kenti koruyup daha da ileriye taşımak için azimle çalışacağız. Gülümseyin Bursa’dasınız. Bugün biliyorsunuz kandil. Buradan seçim sürecinde gerçekten o kadar çok insan dua ettiler, çalışmalar yürüttüler ki, herkese yürekten teşekkürlerimi ve sevgilerimi iletiyorum. Mazbatayı aldık şimdi birçok arkadaşımız, insanlarımız bizleri takdir etmek isteyenler çiçek gönderecektir. Ben çiçek göndermek yerine şehrimizin markası olan Bursaspor’a bağış yapmaya davet ediyorum. Ayrıca bu bayramda 3 gün ulaşım bedava olacak. Bundan sonra halkımız bayramlarda bir yerden bir yere giderken ulaşıma para ödemeyecek” dedi.
“KENTİN DOĞUSU VE BATISI EŞİT BİR ŞEKİLDE HİZMET GÖRECEK”
Bozbey’in ardından CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş söz aldı. Yeşiltaş teşekkür ederek söze başladı. Devamında Yeşiltaş, “Sayın Bozbey’in hayalleri inanın bu kentte öyle şeyler yapacak ki, kentin doğusu ve batısı eşit bir şekilde hizmet edildiğini görecekseniz. Gençlerin artık başka ülkelere gitmek gibi hayalleri olmadığı bir kent yaratacak. İşimiz daha bitmedi. Hedefimiz CHP’yi Türkiye’de iktidar yapmak. Başardık yine başaracağız” şeklinde konuştu.
KANDİL SİMİTİ DAĞITILDI
BUSKİ’nin önünde mazbata alımı töreni ve basın açıklaması ardından Kandil Simiti dağıtıldı.

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Advertisement