Anasayfa / Genel / BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞILABİLEN BORCU 25 MİLYAR TL

BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞILABİLEN BORCU 25 MİLYAR TL

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Büyükşehir Belediyesi’nin güncel 25 milyar TL borcu ile neler yapılabileceğini açıkladı.
Başkan Bozbey açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Her geçen gün tespit ettiğimiz borç büyümeye devam etti. Bursalılar, şu an burada bulunan pek çok basın mensubunun yer aldığı önceki belediye başkanı toplantısında, 7.1 Milyar TL borç olduğunu belirtmişti. Bilirkişiler borcun 25 Milyar TL’den fazla olduğunu belirtti. Bizim ekibimiz gece gündüz çalışarak anca ulaşabildik. Tablonun tamamı ortaya çıkınca paylaşacağız. Ulaşabildiğimiz borç bilgilerini ayrı ayrı ekranda göreceksiniz. İncelemelerimiz henüz tamamlanmadı. 7.1 Milyarla başlayıp 20 Milyar’la devam eden sürecin 25 Milyar’ı aştığını görüyoruz. Bu para nerede harcandı? Bir karış metro mu yapıldı? Trafik sorunu mu çözüldü? Sahiller mi güzelleşti? Bu parayla neler yapılabilirdi? 25 Milyar TL ile 19 km metro hattı yapılabilirdi, 110 km hafif raylı sistem, 2100 adet 1 metrekareden kreş yapılabilirdi. Keşke, bu borç yatırımlar sonucunda olsaydı.”

Kontrol et

HANDE YENER İLE 19 MAYIS COŞKUSU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği ‘Gençlik Şenliği’ …

Advertisement