Anasayfa / Genel / ‘SOKAKTAYIZ YANINIZDAYIZ’

‘SOKAKTAYIZ YANINIZDAYIZ’

Bursa Tabip Odası, Bursa Veteriner Hekimleri Odası ve Bursa Barosu, meclise sunulan 30 gün içerisinde sahiplendirilmeyen sokak köpeklerini uyutma yasa teklifine karşı Üç Fidan Parkı’nda ‘Sokaktayız Yanınızdayız’ başlıklı ortak basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Bursa Ziraat Odası Başkanı Fevzi Çakmak, Bursa Mimarlar Odası Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, Bursa Peyzaj Mimarlar Odası Başkanı Eda Demir ve hayvansever vatandaş katıldı. Bursa Barosu Başkanı Avukat Metin Öztosun yapılan ortak basın açıklamasında söz aldı. Öztosun, “Son günlerde medyada sokak köpeklerinin toplanıp belirli bir süre içerisinde sahiplendirilemeyenlerin uyutulacağı bir uygulama içeren yasa değişikliği olacağına dair haberler paylaşılmış ve bazı siyasetçiler bu konuda görüş bildirmiştir. Öncelikle sağlıklı hiçbir canlının öldürülmesinin ne yasalarımıza ne de vicdana uygun olduğunu, bu hususta bir düzenlemeye de sonuna kadar karşı çıkarak mücadele edeceğimizi belirtmek isteriz. Sokakta yaşayan hayvanların son yıllarda sorun olarak görülmesinin sebeplerine de değinmek gerekir”
“HA BENİ UYUTMUŞTUNUZ HA SOKAKTAKİ CANLIYI”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Bursa’da ilki yaparak 2003 yılında sığınma evi yapmıştık. Can dostlarımıza bu tarz yardımlar yaptık ama yetti mi yetmedi. Kısırlaştırma konusunda 20 yıl boyunca büyük bir hassasiyetle devam ettirdik. Şadi Özdemir’de bunu devam ettirecek. Ama bu da yetmiyor. Bu canların birer can taşıdığını unutmamak gerekiyor. Ha beni uyutmak demek ha sokaktaki canlımızı uyutmak demek. Umarım bu yasa bir an önce zihinlerden çıkar. Bu yasanın çıkmaması konusunda aynen Baro başkanımızın ve Akademik Odaların ortak bir şekilde açıkladığı, Belediye Başkanı olarak bu yasanın çıkmaması gerektiğini savunuyorum. Devletin yerel yönetimlere kısırlaştırma konusunda hem destek sağlamasını hem de denetim yapmasını arzu ediyorum. Burada açıklanan açıklamanın altına imzamı atıyorum” şeklinde konuştu.

Kontrol et

OSMANGAZİ YENİ PARKLARLA GÜZELLEŞİYOR

Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara nefes alabileceği, çocuklara ise gönüllerince eğlenebileceği alanlar sunak adına Yenibağlar Mahallesi’nde yeni …

Advertisement